O naszym przedszkolu

Przedszkole 21 w Siedlcach to miejsce, gdzie każde dziecko znajduje przestrzeń do rozwijania swoich pasji, umiejętności i emocji. Nasze przedszkole powstało z myślą o zapewnieniu najmłodszym najlepszych warunków do edukacji i zabawy w bezpiecznym i stymulującym środowisku. Dzięki naszym doświadczonym pedagogom oraz nowoczesnym metodom nauczania, staramy się rozbudzać ciekawość świata u każdego przedszkolaka, równocześnie dbając o ich wszechstronny rozwój.

Od pierwszych dni naszej działalności kładziemy duży nacisk na indywidualne podejście do każdego dziecka. Wierzymy, że wczesna edukacja jest kluczowa dla dalszego rozwoju intelektualnego, emocjonalnego oraz społecznego. W naszym przedszkolu panuje atmosfera akceptacji, zrozumienia i wsparcia, co pozwala dzieciom czuć się jak w drugim domu. Dbamy o to, by nasze zajęcia były nie tylko edukacyjne, ale również inspirujące i motywujące, co jest możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych pomocy dydaktycznych oraz technologii.

draw child doodles little girl 5624283

Kadra

Nasz zespół to wykwalifikowani i doświadczeni pedagodzy, którzy są całkowicie oddani swojej pracy. Wszyscy nauczyciele w Przedszkolu 21 Siedlce posiadają odpowiednie wykształcenie pedagogiczne oraz regularnie uczestniczą w kursach doskonalących. Nasz personel to pasjonaci, którzy nie tylko uczą, ale też inspirują i motywują dzieci do poszukiwania własnych dróg i odpowiedzi.

Dbamy o to, by każdy członek naszej kadry miał nie tylko solidne przygotowanie merytoryczne, ale również potrafił stworzyć z dziećmi prawdziwą więź. To sprawia, że nasze przedszkole jest miejscem, gdzie dzieci czują się bezpieczne i są gotowe na nowe wyzwania. Ponadto, regularne spotkania z rodzicami oraz otwartość na ich sugestie i potrzeby są dla nas priorytetem, co pomaga w tworzeniu środowiska wspierającego rozwój każdego dziecka.

Infrastruktura i środowisko

Nasze przedszkole mieści się w nowocześnie zaprojektowanym budynku, który został specjalnie dostosowany do potrzeb małych dzieci. Sale lekcyjne są przestronne i jasne, zaopatrzone w bezpieczne, atestowane meble i zabawki. Każda z sal posiada dostęp do naszego przestronnego ogrodu, który jest wykorzystywany do edukacji na świeżym powietrzu oraz bezpiecznej zabawy.

Dbamy o to, aby środowisko, w którym przebywają dzieci, było nie tylko bezpieczne, ale również przyjazne i stymulujące. Z tego powodu nasze przedszkole jest wyposażone w różnorodne materiały edukacyjne, które są regularnie aktualizowane i dostosowywane do indywidualnych potrzeb i zainteresowań dzieci. Wspieramy naukę poprzez sensoryczne doświadczenia, które są niezbędne w rozwoju każdego dziecka.

child wooden blocks kid childhood 2293839

Misja i filozofia

Nasza misja to stworzenie warunków, które będą wspierać wszechstronny rozwój naszych wychowanków. Filozofia naszego przedszkola opiera się na przekonaniu, że każde dziecko jest wyjątkowe i zasługuje na rozwijanie swoich naturalnych talentów. Staramy się wpajać dzieciom wartości takie jak szacunek, empatia i odpowiedzialność, które są fundamentem dla ich przyszłego życia w społeczeństwie.

W Przedszkolu 21 Siedlce, nauka poprzez zabawę jest kluczowym elementem naszego programu edukacyjnego. Umożliwiamy dzieciom eksplorację różnorodnych dziedzin, takich jak sztuka, muzyka, nauka i matematyka, co odbywa się w atmosferze pełnej ciepła i akceptacji. Wiemy, że wczesne lata są krytyczne dla rozwoju mózgu dziecka, dlatego nasz zespół pedagogiczny regularnie uczestniczy w szkoleniach, aby być na bieżąco z najnowszymi metodami i technikami edukacyjnymi.