Aktualności
Zmiana ubezpieczyciela PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 września 2016 08:25

W związku ze zmianą ubezpieczyciela proszę zapoznac się z ofertą ubezpieczenia dzieci na rok szkolny 2016/17

 
Co słychać w grupie II 4-latków PDF Drukuj Email
środa, 22 czerwca 2016 13:20

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć grupy czterolatków z wyjścia do: Centrum zdrowia Fonte di Vitae gdzie dzieci poznały zakres usług medycznych i rehabilitacyjnych oraz programy naturalnej odnowy zdrowia oraz Księgarni Językowej.

 

 
Wygrana w konkursie PDF Drukuj Email
środa, 22 czerwca 2016 13:20

Konkurs "Zielona Zabawa z Adasiem" organizowany przez ZUO Siedlce i Spółkę Akcyjną Jastrzębski zwycięski dla naszego przedszkola. Kamil Grzyb z grupy II 4-latków zajął I miejsce w kategorii praca przestrzenna indywidualna. Piękny kolorowy Paw wykonany z plastikowych niebieskich i zielonych butelek zachwycił organizatorów.
Konkurs jest powiązany z akcją "Bezpiecznie z Adasiem" propagującą bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym. Wraz z rozwojem akcji Adaś zajmuje się kolejną ważną kwestią dotyczącą dzieci, a mianowicie ekologią.

Image00073   Image00072

 
Z wizytą w rozgłośni Katolockiego Radia Podlasie PDF Drukuj Email
środa, 22 czerwca 2016 13:18

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjścia do rozgłośni Katolickiego Radia Podlasie, gdzie grupa II czterolatków nagrała wieczorną audycję dla dzieci z programem wierszy i piosenek na Dzień Rodziny.

 
Pielęgniarki w przedszkolu PDF Drukuj Email
środa, 22 czerwca 2016 13:16

Dnia 16 czerwca w naszym przedszkolu w ramach realizacji tygodniowej tematyki o zdrowiu zostały przeprowadzone zajęcia z paniami pielęgniarkami, których celem było przekonanie o konieczności dbania o swoje zdrowie. Panie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach przeprowadziły zajęcia w grupie II dzieci 4-letnich.
  Na początku zajęć panie odegrały scenkę teatralną o tym, jak należy zachowywać się w przychodni idąc z rodzicami na bilans. Następnie każde dziecko miało wykonany taki bilans. Dzieci były ważone, mierzone, miały sprawdzany wzrok. Każde dziecko za wspaniałą współpracę z panią pielęgniarką podczas bilansu dostało dyplom i naklejkę "Dzielnego pacjenta". Panie przygotowały pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie i opowiedziały, na czym polega praca pielęgniarki. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób można zapobiegać infekcjom, jak należy o siebie dbać, ubierać się stosownie do pogody, właściwie się odżywiać. Pokazały dzieciom przyniesione różne akcesoria takie jak: strzykawka do płukania ucha, różne rodzaje strzykawek do zastrzyków, bandaże, plasterki, ciśnieniomierz, stetoskop, chustę trójkątną, maskę do twarzy stosowana podczas operacji, nowoczesny termometr do pomiaru temperatury, słoiczki do stawiania baniek i wiele innych.
  Serdecznie dziękujemy wszystkim paniom pielęgniarkom i słuchaczkom ze szkoły za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się swoja wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim z za dobre i cenne rady. Zapraszamy do galerii.

 
Podlasie 24 o naszej wizycie na komendzie PDF Drukuj Email
niedziela, 12 czerwca 2016 11:49

7 czerwca grupy 4- latków i 5- latków wybrały się na Komendę Policji w Siedlcach. Zapraszamy do zapoznania się z informacją o naszej wycieczce na Podlasie 24 i do obejrzenia galerii zdjęć.

 

http://podlasie24.pl/miasto-siedlce/region/przedszkolaki-z-wizyta-w-komendzie-1ca4f.html

 
Dzień Rodziny w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 czerwca 2016 18:59

Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka. I odwrotnie - dziecko to radość i szczęście w życiu każdej matki i ojca. By dać wyraz tym wszystkim uczuciom w przedszkolu w dniach 24 i 25 maja został zorganizowany Dzień Rodziny z podziałem na grupy, w ramach którego świętowaliśmy jednocześnie Dzień Mamy, Taty, jak i Dziecka.

Przedszkolaki razem z paniami ćwiczyły piosenki, które miały zaprezentować podczas uroczystości. Po wielu dniach ćwiczeń, wszystko zaczęło nabierać odpowiednich kształtów i można było odliczać dni do obchodów Dni Rodziny.

Przedszkolaki zaprezentowały rodzicom część artystyczną. W trakcie przedstawienia rodzice zostali obdarowani prezentami przygotowanymi specjalnie na ta okazję. Radości i uścisków było co niemiara, a i łezka zakręciła się niejednemu rodzicowi w oku.

Galeria zdjęć:

Grupa I - maluchy

Grupa II - 4-latki

Grupa III 4-latki

Grupa III 4-latki dodatkowe zdjęcia

 
Piknik rowerowy PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 czerwca 2016 18:47

Wraz ze zbliżającym się końcem roku przedszkolnego w grupie 5-latków odbył się Piknik Rowerowy połączony z Dniem Rodziny.

17 maja rodzice wraz z dziećmi przyjechali rowerami na strzelnicę do Nadleśnictwa Siedlce Sekuła, by wspólnie się zabawić i fajnie spędzić wtorkowe popołudnie. Panowie policjanci zadbali o bezpieczeństwo i opowiedzieli dzieciom o bezpiecznym poruszaniu się na rowerze. Następnie na dzieci i rodziców czekały same atrakcje i emocje związane z udziałem w różnych zabawach- tor przeszkód zorganizowany przez Pana Krzysztofa Wierzbickiego, Bańki mydlane zakupione przez Panią Grażynkę i zabawy z wykorzystaniem sprzętu sportowo terenowego, do którego dostęp umożliwił dzieciom od lat zaprzyjaźniony nasz Pan Listonosz i tata naszego absolwenta- Pan Wedziuk. To tylko niektóre atrakcje, które uprzyjemniały dzieciom i rodzicom czas. Było mnóstwo śmiechu, wspólnej radości i poczucia dobrze spędzonego czasu w gronie bliskich. Całość imprezy uwieńczył grill i kiełbaski.

Rodzicom i dzieciom bardzo dziękujemy za udział w pikniku i dobą zabawę. Zapraszamy do galerii.

 
Z wizytą w Magicznych Ogrodach PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 czerwca 2016 17:56

Dnia 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka dzieci z grup II 4-latków, III 4-latków i IV 5-latków wraz z paniami i częścią rodziców wyjechały na wycieczkę do Tematycznego Parku Rodzinnego „Magiczne Ogrody” w Janowcu. Podczas pobytu w ogrodach na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: gry i zabawy sportowe z animatorem, przejazd kolejką w Kwiatowej Dolinie, wizyta w krainie wróżek Smużek, zabawy w Grodzie Krasnoludzkim i Podgrodziu szkoleniowym, zabawy w krainie Bulwiaków, zabawy na Robankowej Łące, Smoczym placu zabaw i dmuchańcach. W tym dniu nikomu nie groziła nuda, każdy znalazł dla siebie coś interesującego. Największe wrażenie na dzieciach zrobiło pole z gigantycznymi marchewkami, Robanki, śpiewający skrzat, mruczące drzewa. Szczęśliwi choć bardzo zmęczeni wróciliśmy do domu.

Zapraszamy do galerii. Reszta zdjęć z tego wyjazdu już niedługo.

 
Dzień Dziecka w grupie "Maluchów" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 czerwca 2016 17:55

Z okazji Dnia Dziecka maluszki w dniu 31 maja wybrały się do sali zabaw "Młynek" by tam uczcić swoje święto. Największą frajdą, po przekroczeniu progu sali zabaw, okazały się być labirynty. W nie mniejszym stopniu uwagę dzieci przyciągnęły zjeżdżalnie oraz baseny z piłeczkami. Nasze przedszkolaki były bardzo odważne. Z radością pokonywały przeszkody i zanurzały się w kolorowych piłeczkach. Korzystały także z pozostałych atrakcji, tj.: mini pojazdy, samochody, zamki, kąciki tematyczne itp.

Każdy, kto poczuł zmęczenie, mógł skorzystać z zacisznego kącika malucha, aby odpocząć i zregenerować siły. Czas w krainie beztroskiej zabawy minął bardzo szybko. Dzieci wracały do przedszkola bardzo zadowolone, mimo, że troszeczkę zmęczone. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 
Spotkanie z ornitologiem PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 czerwca 2016 17:54

3 czerwca nasze przedszkole odwiedził Ireneusz Kaługa  ornitolog z siedleckiej Grupy Ekologicznej, przyrodnik, entuzjasta piękna, fotografik, specjalista edukacji przyrodniczej. Przywiózł ze sobą wspaniałe zdjęcia bociana białego, opowiedział nam o obrączkowaniu bocianów i ich zwyczajach. Pokazał nam ile kilometrów potrafi pokonać bocian w ciągu doby. W ramach podziękowań za przybycie przekazaliśmy Panu Irkowi słoik z zebraną przez rodziców i dzieci sumą ponad 90 zł na cel zakupu obrączek dla bocianów. W podziękowaniu przyrodnik zaproponował nam byśmy wybrali imiona dla kliku bocianów, które zostaną nadane przy obrączkowaniu. Fakt nadania imienia potwierdzi specjalny, pamiątkowy certyfikat. Zapraszamy do galerii.

 
Uwaga Rodzice: Spotkanie organizacyjne PDF Drukuj Email
czwartek, 02 czerwca 2016 09:35

Zebranie edukacyjno-informacyjne dzieci nowoprzyjętych do przedszkola odbędzie się 09.06.2016r. (czwartek o godz. 16:00)

Na zebranie zapraszamy bez dzieci.

Na zebraniu m.in. będą wypełniane upoważnienia do odbioru dzieci od nowego roku szkolnego w związku z powyższym proszę zabrać ze sobą dowód osobisty oraz numery dowodów wraz z numerami telefonów innych osób, których rodzice upoważnili do odbioru.

 
KONKURS dla dzieci i rodziców PDF Drukuj Email
wtorek, 31 maja 2016 20:16

konkurspacynka-01

 

Serdecznie zapraszamy Rodziców i dzieci do wzięcia udziału w wewnątrz przedszkolnym konkursie pt: „MASKOTKA NARRATORA – PACYNKA”.

Pracę wykonaną dowolną techniką, według własnej inwencji twórczej, prosimy dostarczać do 10 czerwca do sali grupy II 4-latków do pani Agaty.
Rozstrzygnięcie konkursu dnia 17 czerwca. Wręczenie nagród i dyplomów 20 czerwca.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

 
Spotkanie z pisarką PDF Drukuj Email
wtorek, 31 maja 2016 19:13

18 maja w naszym przedszkolu gościliśmy Panią Beatę Barbarę Jadach, autorkę książek dla dzieci. Pani Beta przeprowadziła z dziećmi zajęcia które miały na celu:
- poznanie przez dzieci przyczyn i skutków kwaśnego deszczu;
- uświadamianie dzieciom, jaki wpływ  na florę mają  zanieczyszczenia środowiska;
- rozpoznawanie niebieskiego koloru w otoczeniu;
- rozwijanie  pomysłowości i inwencji  twórczej  podczas  zabaw  ruchowych.
Na koniec spotkania Pani Beata rozdała dzieciom zamówione przez rodziców książki z dedykacją.

Zapraszamy do galerii i do zapoznania się ze scenariuszem przeprowadzonych zajęć.

 
Co słychać w grupie II czterolatków PDF Drukuj Email
czwartek, 12 maja 2016 08:48

Czterolatki w ramach zajęć odwiedziły sklep osiedlowy oraz były w salonie "Opel" Jastrzębski. Rozwijały umiejętności matematyczne i czytelnicze w zabawach wg Ireny Majchrzak i Ewy Gruszczyk Kolczyńskiej. Wzięły również udział w konkursie organizowanym przez Fundację Żółty Latawiec pt "Latawce na błękitnym niebie". Zapraszamy do galerii.

 
Ratownicy w przedszkolu PDF Drukuj Email
czwartek, 12 maja 2016 08:31

Dnia 26 w naszym przedszkolu gościliśmy ratowników medycznych ze Stacji pogotowia ratunkowego i transportu sanitarnego Meditrans z ul. B-pa I. Świrskiego w Siedlcach. Dzieci poznały zasady wzywania pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia. Utrwalały również numery telefonu do Pogotowia Ratunkowego -999 i numer alarmowy 112. Przedszkolaki po instrukcji udzielonej przez ratownika medycznego ćwiczyły udzielanie pierwszej pomocy na specjalnym fantomie małego dziecka, a później na kolegach z przedszkola. Potem oglądały wnętrze karetki i poznawały jej wyposażenie. Chętni mogli położyć się na łóżku z karetki oraz usiąść na specjalnym fotelu do przenoszenia chorych.  Na zakończenie wielką atrakcja był sygnał dźwiękowy karetki.
Serdecznie dziękujemy za wizytę. Przejdź do galerii.

 
Pokazy chemiczne PDF Drukuj Email
czwartek, 12 maja 2016 08:15

Dnia 22 kwietnia w naszym przedszkolu gościliśmy studentki z koła naukowego Spectrum w Wydziału Chemii Uniwersytetu Przyrodniczo Humanistycznego w Siedlcach. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć proste, a zarazem ciekawe i bardzo efektowne doświadczenia chemiczne. Dzieci obserwowały eksperymenty o zabawnych nazwach min.: pasta dla słonia, zielony płomień, dżin w butelce, magiczny chemiczny ogród, mgła, kurczący się balon, samo pompujący się balon, znikająca kałuża, kameleon, rdza na folii aluminiowej, kolorowa tęcza w butelce. Eksperymenty budzą w dzieciach ciekawość świata, oswajają z nieznanymi dotąd zjawiskami i procesami oraz dostarczają dużo radości, ponieważ dzieci uwielbiają odkrywać to co nowe i nieznane. Najlepiej uczymy się, gdy odkrywamy, doświadczamy i działamy, dlatego to spotkanie było niezwykle wartościowe dla małych odkrywców. Przejdź do galerii. 

 
Ogłoszenie wyników konkursu "Pisanka Wielkanocna" PDF Drukuj Email
środa, 11 maja 2016 08:46

31 marca zostały ogłoszone wyniki przedszkolnego konkursu pt: "Pisanka Wielkanocna". Wszystkie wielkanocne pisanki okazały się niepowtarzalne, a zaangażowanie oraz pomysłowość dzieci przekroczyły nasze najśmielsze oczekiwania. Prace były wykonane z wielką dokładnością, w wyniku wsparcia i pomocy rodziców.
30 marca odbyło się głosowanie, każdy przedszkolak oddał swój głos na wybraną pracę. W ten oto sposób zostali wyłonieni zwycięzcy:

I miejsce zdobyli Ala i Wojtuś Zelent
II miejsce zajęła Ola Nowakowska
III miejsce Nikola Florczuk.

Każda z prac była wyjątkowa, a zetem wszystkie prace zostały nagrodzone a każdy z uczestników otrzymał dyplom.
Dziękujemy przedszkolakom i rodzicom za tak liczny udział w konkursie i gratulujemy niewyczerpanych pomysłów. Zapraszamy do galerii

 
Pisarka PDF Drukuj Email
środa, 11 maja 2016 08:26

Dnia 18 maja (środa) o godz 9: 30 w naszym przedszkolu odbędzie się spotkanie z pisarką dla dzieci Beatą Barbarą Jadach. Opowie ona dzieciom o swojej pracy twórczej, przeprowadzi zajęcia dydaktyczne dla
4 i 5 latków o tematyce ekologicznej – jak powstają kwaśne deszcze?
Prosimy, aby dzieci tego dnia były ubrane na niebiesko, mogą również przynieść swoje małe parasole do zabaw muzyczno – ruchowych.
Autorka przywiezie ze sobą swoje najnowsze publikacje – książki dla dzieci pt: „Kolorowe Kosze” i „Teatrzyki i bajeczki na radości i smuteczki”, które można będzie nabyć z imienną dedykacją dla dziecka i autografem pisarki. Zapisy na książki u wychowawców grup do dnia 10 maja. Koszt jednego egzemplarza książki wynosi 20 zł, zapisy i pieniądze zbierają wychowawcy z poszczególnych grup. Serdecznie zapraszamy do nabycia tych książek ze zbiorem bajek psychoedukacyjnych i o tematyce ekologicznej wraz z propozycjami zabaw, graficznmi kartami pracy oraz zagadkami.

 
Konkurs Palma Wielkanocna PDF Drukuj Email
wtorek, 29 marca 2016 15:58

Róża Śliz, Nikola Florczuk i Adrian Tyda z naszego Przedszkola wzięli  udział w konkursie organizowanym przez MOK Siedlce. Tematem konkursu była "Palma Wielkanocna" Adrian Tyda zajął III miejsce. Gratulujemy. TU zdjęcia.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 9