Aktualności
UWAGA: Informacja dla rodziców. PDF Drukuj Email
piątek, 17 marca 2017 11:15

Dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi prosi Rodziców, którzy chcą aby ich dziecko kontynuowało edukację przedszkolną w naszym przedszkolu o wypełnienie Karty Kontynuacji na rok szkolny 2017/2018 w nieprzekraczalnym terminie do 21 marca 2017r. 

Teresa Zbucka, Dyrektor MP Nr 21 z OI

 
Urodziny w grupie maluszków. PDF Drukuj Email
wtorek, 14 marca 2017 09:11

Patryk, Olek, Julek, Amelka, Ala, Michał z grupy maluszków obchodzili swoje święto. Zapraszamy do galerii.

 
Podlaski Janko Myzykant PDF Drukuj Email
wtorek, 14 marca 2017 09:05

Nasze Przedszkole odwiedził Borkowski Mieczysław - "Podlaski Janko Muzykant". Podobnie jak literacki Janko Muzykant, Mieczysław Borkowski urodził się w krytej słomą chacie w położonej na malowniczej podlaskiej równinie wiosce Borki Kosy koło Siedlec.
Nasz Podlaski Janko Muzykant nie zna nut i choć gra również na akordeonie, podstawowym instrumentem pozostała dla niego jednak harmonijka ustna. Potrafi na niej wyczarować takie koncerty, że słuchający go są gotowi przysiąc iż słyszeli kilka instrumentów.Pan Mieczysław chciał nawet poznać nuty ale specjaliści odradzili mu mówiąc: Będzie Pan grał tak jak inni, straci Pan swoją oryginalność, swoja wyobraźnię muzyczną. Posłuchał ich i nadal gra z wyobraźni i prosto z serca.W
wykonaniu naszego grajka możemy usłyszeć melodie: ludowe, religijne, patriotyczne, popularne, country, piękne tanga i walczyki do tańca. Pan Mieczysław z powodzeniem występuje na festiwalach zdobywając nagrody i wyróżnienia w wielu miastach Polski jak i za granicą: Holandia, Niemcy, Estonia, Finlandia, Anglia, Francja, Belgia, Ukraina, Rosja, Litwa, Białoruś, Stany Zjednoczone Ameryki, a nawet Japonia. Zapraszamy do galerii.

 
Magiczna książka PDF Drukuj Email
wtorek, 14 marca 2017 09:01

Jednym z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017 jest upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci. Nasze  przedszkole stara się podtrzymywać i rozwijać zainteresowania czytelnicze dzieci m.in. poprzez odpowiedni dobór literatury, organizowanie spotkań z książką, czytaną przez ciekawych ludzi, a także oglądanie teatrzyków promujących czytelnictwo. Takim właśnie spektaklem był wystawiony przez Artystyczne Studio "Arena" teatrzyk pt. "Magiczna książka", który odwiedził nas 10 marca 2017r. Teatrzyk miał na celu zachęcenie dzieci do czytania książek a porzucenie nowoczesnych środków komunikacji tj. telefony, tablety, laptopy. Zapraszamy do galerii.

 
Dzień kobiet w grupie maluszków PDF Drukuj Email
wtorek, 14 marca 2017 08:45

W naszym przedszkolu nie zapomniano o Dniu Kobiet. Panie i dziewczynki  8 marca otrzymały piękne prezenciki własnoręcznie przygotowane  przez przedszkolaków z pomocą Pań. Na dziewczęcych buziach tego dnia gościł  uśmiech przez cały dzień. Zapraszamy do galerii.

 
Dzień Bezpiecznego Internetu PDF Drukuj Email
środa, 08 marca 2017 10:25

Grupa III "Gumisie" 5 -latki i grupa V 6 - latki wzięły udział w akcji "Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu" dnia 7 lutego. Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Dzieci rozmawiały o tym czym jest internet, tworzyły swoja własną sieć za pomocą włóczki. Oglądały również filmik: "Tajemniczy przyjaciel"  i "Bez kożuszka", w których dowiedziały się o zagrożeniach jakie niesie ze sobą internet. Lepiej zapobiegać niż leczyć, więc rozmowa i zajęcia o bezpiecznym internecie były ważne by w przyszłości stał on się bezpiecznym narzędziem zabawy i nauki dla naszych dzieci. Zapraszamy do galerii.

 
Bal karnawałowy 2016 PDF Drukuj Email
środa, 15 lutego 2017 12:32

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...nie sposób zliczyć i wymienić wszystkie postaci.

Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok. Zapraszamy do galerii: grupa 3-latków, grupa 4-latków, grupa 5-latków (IV), grupa 6-latków.

 
Z wizytą w Domu Nad Stawami PDF Drukuj Email
środa, 15 lutego 2017 12:22

Pięciolatki wystąpiły w Domu Nad Stawami z repertuarem artystycznym przygotowanym na Dzień Babci i Dziadka. Wszystkim pensjonariuszom życzymy dużo zdrowia oraz szczęścia. Dziękujemy również za słodką niespodziankę i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie. Zapraszamy do galerii.

 
Dzień Babci i Dziadka PDF Drukuj Email
środa, 15 lutego 2017 12:04

Dzień Babci i Dziadka to jeden z najbardziej niezwykłych dni w przedszkolu, kiedy możemy wspólnie z babcią i dziadkiem uczcić ich święto. Ta uroczystość jest po to, aby dzieci mogły podziękować w szczególny sposób swoim babciom i dziadkom za poświęcony czas, wspólne zabawy, spacery, za dobre rady i pomoc w trudnych chwilach. To babcia i dziadek są zawsze, kiedy ich potrzebujemy. Tak więc kierujemy w ich stronę naszą wdzięczność, uśmiech życząc zdrowia, siły i wytrwałości oraz gorące podziękowania za to, że są z nami. Zapraszamy do galerii: grupa 4-latków, 5-latków (gr. III), 6-latków

 
Bal w 4-latkach PDF Drukuj Email
czwartek, 09 lutego 2017 16:12

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu sa bale karnawałowe. Dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubiana przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w grupie czterolatków. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze a współna zabawa przyniosla wiele radości. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Zapraszamy do galerii.

 
Czyste powietrze wokół nas PDF Drukuj Email
środa, 01 lutego 2017 17:23

Dzieci z naszego przedszkola 5 i 6 latki biorą udział w akcji "Czyste powietrze wokół nas". Jest to program przedszkolnej edukacji antytytoniowej. Program ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi. Dzieci wspólnie z nauczycielami i maskotką akcji smokiem Dinkiem  wyruszają razem w tą trudna podróż o edukacji zdrowotnej.

 
Mały Miś PDF Drukuj Email
środa, 01 lutego 2017 17:16

Dzieci z grupy III 5 latków "Gumisie" biorą udział w ogólnopolskim projekcie rozwijania czytelnictwa i współpracy miedzy przedszkolami pt: "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Co 3-4 dni odwiedza nasza grupę miś z różnych siedleckich placówek. Gościliśmy już Milusie, Błyskotkę, Bena, Lolę. Z naszego przedszkola w podróż wyruszył misio Zdzisio. Z każdym misiem wędruje jego "Dziennik Podróży" w którym nauczyciel opisuje co dzieci robiły z misiem, jaką bajkę czytały z misiem. Dzieci odbijają swoje paluszki w farbie i wspólnie robią sobie z misiem zdjęcie do dziennika. Z niecierpliwością czekamy na powrót naszego Zdzisława z jego dziennikiem, w którym będzie opisane gdzie był i co robił przez ostatni miesiąc. Zapraszamy do galerii.

 
Jasełka Gimnazjalistów PDF Drukuj Email
środa, 01 lutego 2017 17:05

Nasze przedszkole gościło nastolatków z Gimnazjum w Siedlcach, którzy wystawili przedszkolakom "Jasełka". Serdecznie dziękujemy Pani Bożenie Zbarackiej za przygotowanie występu, a gimnazjalistom za współpracę z naszym przedszkolem. Zapraszamy do galerii.

 
Szła Kolęda PDF Drukuj Email
środa, 01 lutego 2017 17:01

Zapraszamy do obejrzenia filmu z Przedszkolnego Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych "Szła Kolęda", w którym wzięły udział dzieci z naszego przedszkola.

http://www.tv-wschod.pl/wiadomosci/9928,szla-koleda-2017

 
Dzień Babci i Dziadka u 3-latków PDF Drukuj Email
piątek, 20 stycznia 2017 19:44

20 stycznia to dzień który maluchy z grupy 3-latków zapamiętają na długo. Dzieci po raz pierwszy w przedszkolu obchodziły Dzień Babci i Dziadka. Pomimo mroźnego dnia, był to jeden z najcieplejszych dni w roku, który wszystkim sprawił wiele radości i uśmiechu.

Maluchy stanęły na wysokości zadania i przy pomocy pań przedszkolanek godnie przyjeły swoich dziadków. Umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie nadzorowane przez Panią Helenę Kuźniarską wzruszyły niejedną babcię. Dumni dziadkowie z łezką w oku podziwiali występy swoich wnuków. Przedszkolaki odważnie i bez tremy reprezentowały swoje umiejętności a oklaskom nie było końca. Na zakończenie uroczystości dzieci podarowały swoim dziadkom drobne upominki. Aby przypomnieć sobie ten piękny dzień zapraszamy do galerii.

 
Wigilia 2016 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 stycznia 2017 17:53

Boże Narodzenie najbardziej uroczyste i wzruszające Święta w roku, wyzwalające w ludziach ich najlepsze uczucia. W domach uroczyście, dziwnie urokliwie, ale nie tylko w domach. W naszym przedszkolu również. I już tradycyjnie każda grupa przedszkolaków  przedstawiła swój program artystyczny. Dzieci ubrane w piękne stroje, wierszem i piosenką opowiedziały Świąteczne historie. Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, jak również rozmowy  wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości, nadziei i życzliwości. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje. Zapraszamy do galerii występów: grupa 3-latków, grupa 4-latków, grupa 5-latków (gr III), grupa 5-latków (gr IV), grupa 6-latków

 
Mikołajki 2016 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 stycznia 2017 17:52

W piątek 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty zakupione przez Radę Rodziców. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne. Zapraszamy do galerii.

 
Dzień Pluszowego Misia PDF Drukuj Email
środa, 14 grudnia 2016 21:50

Z okazji "Dnia Pluszowego Misia" w grupie 5-latków odbyły się zajęcia "Miś u lekarza". Dzieci ważyły i mierzyły misie, Pani doktor badała misie, robiła inhalację oraz szczepienie, następnie wypisała receptę, z którą Miś udał się do apteki by wykupić leki. Zapraszamy do galerii.

 
Urodziny w grupie 3-latków - MARYSIA PDF Drukuj Email
środa, 14 grudnia 2016 21:47

Zapraszamy do galerii.

 
Warsztaty teatralne PDF Drukuj Email
środa, 14 grudnia 2016 21:44

W naszym przedszkolu odbyły się "Warsztaty teatralne" z udziałem aktorów występujących na scenie teatralnej Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego w Siedlcach. Zapraszamy do galerii.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 12