Aktualności
Konkurs Palma Wielkanocna PDF Drukuj Email
wtorek, 29 marca 2016 15:58

Róża Śliz, Nikola Florczuk i Adrian Tyda z naszego Przedszkola wzięli  udział w konkursie organizowanym przez MOK Siedlce. Tematem konkursu była "Palma Wielkanocna" Adrian Tyda zajął III miejsce. Gratulujemy. TU zdjęcia.

 
Pierwszy Dzień Wiosny PDF Drukuj Email
wtorek, 29 marca 2016 15:58

W poniedziałek 21 marca przedszkolaki świętowały Pierwszy Dzień Wiosny.  Tego dnia  w przedszkolu było bardzo wesoło, kolorowo i wiosennie. Dzieci barwnym korowodem wraz z Marzanną wyruszyły na spacer pobliskimi ulicami by powitać WIOSNĘ. Żyjąc ekologicznie piękna „Marzanna” wraz z wiosną i dziećmi wróciła do przedszkola. Zdjęcia TU.

 
Konkurs pt. Kolorowy Świat Emocji wygrany PDF Drukuj Email
wtorek, 29 marca 2016 15:56

Dzieci z grupy II czterolatków Wzięły udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 27 w Siedlcach Pt: Kolorowy Świat Emocji". I miejsce zajęła Julia Krajewska - dziewczynka z naszego przedszkola a Wojtuś Zelent otrzymał dyplom za udział. TU zdjęcia.

 
Limbos PDF Drukuj Email
wtorek, 29 marca 2016 15:54

24 lutego 2016 roku odbył się w naszym Przedszkolu koncert zespołu "LIMBOS" pt." Perełki z muzycznego Oceanu". Dzieci wysłuchały koncertu na żywo z wykonaniu muzyków i solisty .Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w słuchaniu muzyki. Następnie razem z solistą śpiewały różne piosenki- przedszkolne i nie tylko. Przekonały się, że słuchanie muzyki może być zabawne. TU zdjęcia.

 
Mobilne Planetarium Sky PDF Drukuj Email
wtorek, 29 marca 2016 15:52

Nasze przedszkole odwiedzili Panowie z Mobilnego planetarium SKY. Obejrzeliśmy specjalnie przygotowany pokaz ułatwiający przyswojenie wiedzy o astronomii, Film naukowy o gwiazdozbiorach, Księżycu, Słońcu, planetach widzianych z bliska i daleka, Układzie Słonecznym, układzie gwiazd na niebie, znakach zodiaku. Po kosmosie oprowadzali nas bohaterowie z ulicy Sezamkowej. Film wyświetlany był na wewnętrznej powierzchni sferycznej. Dzięki kopule sferycznej, zastosowanej do wyświetlania seansu, przedszkolaki miały możliwość „przeniesienia się” w czasie i przestrzeni. Pokaz audio-wizualny był niezwykle efektowną i zarazem efektywną forma przekazu informacji. zapraszamy do Galerii.

 
INFORMACJA dla rodziców dzieci urodzonych w 2013r. PDF Drukuj Email
środa, 09 marca 2016 19:12

Dla rodziców dzieci urodzonych w 2013r. zostanie uruchomiona strona www.siedlce.przedszkola.vnabor.pl na której znajdziecie Państwo  wszystkie niezbędne  informacje, instrukcje, wzory dokumentów i terminy obowiązujące w procesie rekrutacji. Składanie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola  wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym rozpocznie się od 10.03.2016r od godz. 8.00.

 
Rekrutacja - zarządzenie PDF Drukuj Email
wtorek, 16 lutego 2016 13:13

28 stycznia 2016 Prezydent Miasta Siedlce wydał rozporządzenie w sprawie harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli na rok szkolny 2016/2017. Materiały do zapoznania tutaj:

zmnDocument-page-001 zmnDocument-page-002

 
Dokarmianie ptaków PDF Drukuj Email
poniedziałek, 01 lutego 2016 13:01

27 stycznia w środę w grupie II 4-rolatków odbyły się przyrodnicze warsztaty edukacyjne z Panią Ewą Czaplą z Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Tematem zajęć było "Dokarmianie ptaków zimą" Przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego należy dokarmiać ptaki zimą. Poznały gości, których mogą spotkać w karmniku. Dowiedziały się, czym żywią się poszczególne gatunki ptaków i gdzie można zorganizować ptasią stołówkę. TU zdjęcia.

 
Dzień Babci i Dziadka 2016 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 01 lutego 2016 13:00

W poprzednim tygodniu licznie przybyli do naszego przedszkola najukochańsi dziadkowie. Każda grupa przedszkolaków przedstawiła swój program artystyczny, w którym pokazała swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy  reprezentowały swoje umiejętności. Dzieci  dla swoich dziadków przygotowały laurki oraz wręczyły już wcześniej przygotowane  prezenty. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci, pokazać ulubione zabawki, czy prace plastyczne. Zapraszamy do galerii.

 
Podziękowania za bal karnawałowy PDF Drukuj Email
piątek, 29 stycznia 2016 12:12

Dyrektor Przedszkola oraz Nauczyciele składają serdeczne podziękowania Pani Katarzynie Bojar i Panu Leopoldowi Tyda za bezpłatne przeprowadzenie balu karnawałowego (oprawa muzyczna i artystyczna) dla naszych przedszkolaków. Bal odbywał się z podziałem na dwie grupy (przed południem gr I i III, po południu gr. II i IV), z poważaniem Teresa Zbucka

 
Ogłoszenie: Warsztaty o dokarmianiu otaków zimą PDF Drukuj Email
wtorek, 26 stycznia 2016 08:16

Dnia 27.01.2016r (środa) o godz. 9.00 w grupie II 4 – latków odbędą się przyrodnicze warsztaty edukacyjne z Panią Ewą Czaplą z Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. TEMAT ZAJĘĆ: DOKARMIAMY PTAKI ZIMĄ. Przedszkolaki dowiedzą się, dlaczego należy dokarmiać ptaki zimą. Poznają gości, których mogą spotkać w karmniku. Dowiedzą się, czym żywią się poszczególne gatunki ptaków i gdzie można zorganizować ptasią stołówkę.

 
Jasełka 2016 PDF Drukuj Email
środa, 20 stycznia 2016 04:27

5 stycznia grupa 5-latków wystawiła Jasełka dla pozostałych dzieci z przedszkola. Pięciolatki znakomicie wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, królów, aniołów, świętych postaci. Mogliśmy zobaczyć historię narodzin Jezusa oraz posłuchać kolęd i pastorałek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Galeria.

 
Wigilijne spotkanie z Mikołajem 2015 PDF Drukuj Email
środa, 20 stycznia 2016 04:24

Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę. Dla większości jest to czas spotkań rodzinnych, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń i wspólnego kolędowania. W naszym przedszkolu również zapanowała taka atmosfera. Jak co roku zwykłym rytmem w naszym przedszkolu nastał cudowny czas oczekiwania. Tak więc na kilka dni przed Świętami w zamieszaniu, w gwarnych przedświątecznych przygotowaniach spotkaliśmy się z zaproszonymi gośćmi na wspólnym kolędowaniu i prezentacjach artystycznych dzieci. Nie zabrakło oczywiście wizyty Mikołaja, który obdarował wszystkie dzieci prezentami. Zdjęcia w zakładce Galeria.

 
Ogłoszenie: KONKURS - zbiórka makulatury PDF Drukuj Email
środa, 13 stycznia 2016 08:05

Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z Rodzicami do aktywnego udziału w ekologicznej akcji XII edycji KONKURSU Zbiórka Makulatury, którego organizatorem jest Województwo Mazowieckie. Akcja potrwa do 31 marca. Celem akcji jest kształtowanie Eko świadomości dzieci, podnoszenie ich ekologicznej kultury, a także upowszechnianie pozytywnych wzorców zachowań wobec środowiska naturalnego. Poprzez zbiórkę makulatury należy rozumieć zbiórkę wyłącznie odpadów takich jak: gazety, ulotki, stare książki, opakowania tekturowe, kartony. Prosimy o przynoszenie  makulatury w pudłach lub związanej sznurkiem do pudełka wystawionego na korytarzu przedszkola, dziękujemy.

 
Bal Karnawałowy 2016 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 stycznia 2016 08:03

Dnia 28 stycznia (czwartek) w naszym przedszkolu odbędzie się "Bal karnawałowy":

  • godz 9.00 - 11.00 (3-latki i 4-latki grupa III)
  • godz 12.00 - 14.00 (4-latki grupa II i 5-latki)

Prosimy o przygotowanie strojów dla dzieci.

 
Mikołajki 2015 PDF Drukuj Email
wtorek, 15 grudnia 2015 16:24

W piątek 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty zakupione przez Radę Rodziców. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne! Zdjęcia w zakładce Galeria.

 
Koncert Orkiestry Dni Naszych PDF Drukuj Email
niedziela, 13 grudnia 2015 12:19

2 grudnia nasze przedszkole gościło zespół muzyczny- Orkiestrę Dni Naszych z repertuarem świątecznym. Mieliśmy okazję przypomnieć sobie najpiękniejsze polskie kolędy oraz wziąć udział w konkursach przygotowanych przez Brata Świętego Mikołaja- Jurka Ogórka. Nie zabrakło też pogawędek na tematy związane z przygotowaniami do zbliżających się Świąt. Cały koncert odbył się w miłej i pełnej humoru atmosferze, którą zapewnili nam panowie z zespołu. Zapraszamy do naszej galerii.

 
Dzień Pluszowego Misia PDF Drukuj Email
niedziela, 13 grudnia 2015 12:18

W dniu 26.11.2012r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia . Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim  przyjacielem Misiem. Były misie małe i średnie a także duże, różowe, niebieskie, brązowe, w ubrankach, z kokardami i w kapelusikach... Nie było dwóch jednakowych a każdy był piękny i wyjątkowy. Podczas całego dnia dzieciom towarzyszyły ich ulubione pluszaki. W każdej grupie dzieci tańczyły z misiami, śpiewały piosenki o misiach, słuchały wierszy i opowiadań o misiach. Odbyły się zajęcia metematyczne z Misiami metodą Ewy Gruszczyk Kolczyńskiej, na których przedszkolaki organizowały misiowe poczęstunki. Wszyscy doskonale się  bawili w towarzystwie swoich pluszowych  przyjaciół. Zapraszamy do galerii.

 
Dzieci nie jedzą śmieci PDF Drukuj Email
niedziela, 13 grudnia 2015 12:17

8 grudnia na sali gimnastycznej odbyły się zajęcia o zdrowym żywieniu pt "Dzieci nie jedzą śmieci", na których przedszkolaki dowiedziały się o zasadach zdrowego odżywiania. Poznały owoce i warzywa, które mają dużo witamin i powodują, że maluchy są zdrowe i uśmiechnięte. Nie zabrakło zabaw związanych z dzieleniem żywności na zdrową i śmieciową, co niektórym dzieciom sprawiało lekka trudność. Zajęcia skończyły się zdrowym i witaminowym poczęstunkiem oraz piosenką Witaminki. Grupa czterolatków po powrocie do swojej sali stworzyła swoje własne i zdrowe kompozycje kanapkowe z ucztą przy stolikach. Zapraszamy do galerii.

 
Droga listu do św. Mikołaja PDF Drukuj Email
niedziela, 13 grudnia 2015 12:15

Dzieci z naszego Przedszkola 25 listopada gościły  u siebie Pana Listonosza. Był to nasz zaprzyjaźniony od lat Pan Wedziuk, tata naszego absolwenta. Dzieci zapoznały się z wykonywaną przez niego pracą oraz charakterystycznymi cechami w jego wyglądzie. Z wielkim zainteresowaniem oglądały zawartość ciężkiej torby. Pan Listonosz w ciekawy sposób przedstawił maluchom  etapy" wędrówki listu" oraz przekazał nam w prezencie skrzynkę pocztową.  Dzieci podczas  spotkania dowiedziały się,  jak trudna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Wizyta Pana listonosza przyczyniła się do wysłania przez nasze dzieci listów do Świętego Mikołaja, a niektóre przedszkolaki miały możliwość uczestniczenia w całym przebiegu opróżniania skrzynek pocztowych przez pracowników Poczty Polskiej. Zapraszamy do galerii.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 8