Aktualności
Cała Polska czyta dzieciom PDF Drukuj Email
czwartek, 01 grudnia 2016 19:07

Przedszkole bierze udział w akcji "Cała Polska czyta dzieciom" goszcząc rodziców i innych członków rodziny, którzy czytają bajki na forum grupy przedszkolnej.
Zapraszamy chętnych rodziców do brania udziału w akcji i zgłaszania się do wychowawców grup. Zapraszamy do galerii.

 
Warsztaty dla nauczycieli PDF Drukuj Email
czwartek, 01 grudnia 2016 19:01

14 listopada w naszym przedszkolu odbył się warsztat samokształceniowy dla nauczycieli. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani metodyk z Samorządowego Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach- Józefa Jóźwik. Warsztat o tematyce tradycji Świąt Bożego Narodzenia poprowadziła Pani Ewa Wąsowska. Zapraszamy do galerii.

 
Przyszla Zima biała PDF Drukuj Email
czwartek, 01 grudnia 2016 18:56

Pewnego listopadowego dnia dzieci z Przedszkola  zauważyły, że pogoda za oknem bardzo się zmienia. Zrobiło się zimno i biało. Oznaczało to, że wielkimi krokami zbliża się Zima. Aby zrobić jej niespodziankę, postanowiły wyjść jej na powitanie. Tego dnia Przedszkolaki bawiły się śniegiem, taczając po placu przedszkolnym ogromne śniegowe kule. Zapraszamy do galerii.

 
Koncert "Radość" PDF Drukuj Email
środa, 30 listopada 2016 17:11

21 listopada nasze przedszkole odwiedził zespół wokalny "Radość" z Radomyśli pod kierownictwem Anety Kaczmarskiej. Dzieci mogły posłuchać piosenek patriotycznych  i legionowych, w wykonaniu  seniorów. Zapraszamy do galerii.

 
Spotkanie Patriotyczne PDF Drukuj Email
poniedziałek, 28 listopada 2016 09:59

10 listopada w grupie IV pięciolatków odbyło się Spotkanie Patriotyczne. Dzieci przedstawiły rodzicom program o tematyce patriotycznej. Zostały również rozdane nagrody dla laureatów przedszkolnego konkursu pt: Kto Ty jesteś? Polak mały. Zapraszamy do galerii.

 
Konkurs Buliba- GŁOSUJCIE!! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 28 listopada 2016 09:57

14 13131 15491-0-794-597

Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim konkursie Buliba. Zapraszamy do glosowania na stronie:

https://www.buliba.pl/konkursy/wielki-konkurs-ekologiczny-2016/

 

Tytuł naszej pracy to: "Płynące Śniadanie"

Zasady glosowania:

Głosowanie na prace konkursowe rozpocznie się w dniu 24 listopada 2016 r. o godzinie 12.00
i będzie trwało do godziny 22.00 dnia 28 listopada 2016 r.

Na prace konkursowe może głosować każda osoba będąca zalogowanym użytkownikiem serwisu Buliba.pl.
Głosowanie odbywa się każdego dnia w godzinach od 7.00 do 22.00.
Aby mieć szansę na wygranie nagród dla głosujących wystarczy głosować codziennie po zalogowaniu na ulubione prace konkursowe.
Każdego dnia jedna osoba może oddać 3 głosy na 3 różne prace.
Im więcej oddanych głosów, tym większa szansa na wygraną! Do wygrania 127 wspaniałych nagród dla głosujących!

Szczegóły dotyczące głosowania znajdują się w Regulaminie konkursu. Uczestnictwo w konkursie poprzez udział w głosowaniu jest jednoznaczne z akceptacją Zasad i Regulaminu Konkursu.

Rejestracja dla głosujących odbywa się na stronie konkursowej w zakładce "Dla głosujących" oraz na stronie Buliba.pl w zakładce "Logowanie".
Rejestracja na stronie konkursowej możliwa będzie od dnia 23 listopada 2016 r.

 
Żołnierze w przedszkolu PDF Drukuj Email
niedziela, 20 listopada 2016 16:22

10 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyło się spotkanie z żołnierzami Jednostki Wojskowej  w Siedlcach - Kompani Saperów. Podczas prezentacji żołnierze przedstawili charakterystykę służby żołnierskiej, codzienne obowiązki żołnierza, zadania Wojska Polskiego. Zaprezentowali także mundury, zapoznając dzieci z emblematami i symbolami narodowymi. Mundur i atrybuty wojskowe szczególnie zafascynowały przedszkolaków, które bardzo chętnie przymierzały i prezentowały się w nakryciach głowy. Spotkanie zakończyło się prezentacją utworów patriotycznych przez dzieci,  pamiątkową fotografią i rozdaniem upominków. Zapraszamy do galerii.

 
Igłą i nitką. PDF Drukuj Email
niedziela, 20 listopada 2016 16:18

Maszyna do szycia, igły, nici, różnego rodzaju materiały, guziki, zamki - to wszystko 5-latki miały okazję zobaczyć i zbadać dotykiem podczas niecodziennych zajęć, które przeprowadziła krawcowa Pani Ewa Dziewulska. Cierpliwie i z wielkim zaangażowaniem prezentowała ciekawskim przedszkolakom działanie maszyny, odpowiadała na liczne pytania, a także zaproponowała wspólne wykonanie robótki - torebki. Dzięki temu, że każdy mógł wybrać kolor nici, ścieg oraz rodzaj materiału, wizyta Pani Ewy okazała się, dla dzieci, niezwykle wartościowym wydarzeniem. Zapraszamy do galerii.

 
Urodziny w grupie 3-latków - BŁAŻEJ PDF Drukuj Email
niedziela, 20 listopada 2016 16:09

W grupie "Pszczółek" urodziny naszych maluszków są bardzo ważnym i uroczystym dniem. Każdy mały jubilat oprócz pięknych życzeń otrzymuje małą pamiątkę własnoręcznie przygotowaną przez kolegów i koleżanki z grupy. Zapraszamy do galerii.

 
Urodziny w grupie 3-latków- KUBA PDF Drukuj Email
niedziela, 20 listopada 2016 16:04

W grupie "Pszczółek" urodziny naszych maluszków są bardzo ważnym i uroczystym dniem. Każdy mały jubilat oprócz pięknych życzeń otrzymuje małą pamiątkę własnoręcznie przygotowaną przez kolegów i koleżanki z grupy. Zapraszamy do galerii.

 
Urodziny w grupie 3-latków- ADA PDF Drukuj Email
niedziela, 20 listopada 2016 16:02

W grupie "Pszczółek" urodziny naszych maluszków są bardzo ważnym i uroczystym dniem. Każdy mały jubilat oprócz pięknych życzeń otrzymuje małą pamiątkę własnoręcznie przygotowaną przez kolegów i koleżanki z grupy. Zapraszamy do galerii.

 
FESTIWAL: "Hej, idą strzelcy" PDF Drukuj Email
piątek, 18 listopada 2016 09:44

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej "Hej, idą strzelcy".
Po swoim występie z utworem "Piechota" dzieci zakwalifikowały się do Koncertu Finałowego w składzie: Ala Zelent, Gabrysia Celińska Jakubowicz, Julia Krajewska, Krystian Guzek, Wojciech Zelent, Fabian Kosieradzki, Konrad Ługowski, Wojciech Zacharczuk. Zapraszamy do galerii.

 
Spotkanie w bibliotece PDF Drukuj Email
piątek, 18 listopada 2016 09:39

Grupa III pięciolatków odwiedziła Bibliotekę Miejską w Siedlcach. Dzieci odbyły lekcję biblioteczną.   Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, omówienie zasad korzystania z niej, a przede wszystkim pobudzenie zainteresowania książką. Zapraszamy do galerii.

 
Warsztaty florystyczne PDF Drukuj Email
środa, 09 listopada 2016 18:38

9 listopada w grupach 5-latków odbyły się warsztaty florystyczne z udziałem Pani Martyny Kluczek Wrzosek z kwiaciarni "Róża Prowansja". Kompozycje stworzone przez dzieci nawiązywały do barw patriotycznych. Zapraszamy do galerii.

 
KONKURS: "Kto Ty jesteś? Polak mały" PDF Drukuj Email
środa, 09 listopada 2016 18:25

W naszym przedszkolu został zorganizowany konkurs plastyczny o tematyce patriotycznej "Kto ty jesteś? Polak mały". Konkurs miał na celu: wzbogacenie wiedzy o Polsce wśród dzieci, kształtowanie świadomej przynależności do narodu i kraju, rozwijanie uczyć patriotycznych, wyrażanie własnych myśli i uczuć poprzez różnorodne techniki plastyczne oraz wzmocnienie więzi emocjonalnej z rodzicami poprzez wspólne wykonanie pracy.

W konkursie zostały wystawione 24 prace.

Laureaci:
I miejsce
Lena Kniaź
Julia Kluska

II miejsce
Aleksandra Zasuwik
Julia Tarkowska
Katarzyna Dudziuk
Julia Krasnodębska

III miejsce
Ewa i Paweł Pietrasik
Mikołaj Kucharski
Miłosz Polkowski
Stanisław Dąbrowski

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i udział w konkursie. Szczególnie gorąco dziękujemy rodzicom II grupy za pomoc w przygotowaniu konkursu:
Pani Ewie Polkowskiej za zgromadzenie nagród, pani Urszuli Duk za przygotowanie dyplomów oraz pani Annie Tydzie za pomoc w ocenianiu prac. Organizator konkursu: Urszula Bielak. Zapraszamy do galerii.

 

 

 

 
Zajęcia otwarte w grupie 6-latków PDF Drukuj Email
środa, 09 listopada 2016 18:22

W grapie 6-latków odbyły się zajęcia otwarte pt: "Gra matematyczna. Zbieram kształty, kolory, figury". Praca na zajęciach miała charakter grupowy - dzieci bawiły się w trzyosobowych zespołach.
Zajęcia otwarte zawsze wzbudzają wiele pozytywnych emocji wśród Rodziców, ponieważ uczestnicząc w nich mogą oni poznać charakter pracy z dziećmi, dowiedzieć się ile wymaga wysiłku, wiedzy i przygotowań.
Zajęcia tego typu umożliwiają Rodzicom poznanie sposobów pracy nauczycieli z dziećmi, relacji pomiędzy nauczycielami, a dziećmi oraz dokonanie obserwacji zachowania dziecka na tle grupy. Takie zajęcia pozwalają również na śledzenie postępów własnego dziecka w zakresie osiąganych kompetencji fizycznych, umysłowych, społecznych itp. Zapraszamy do galerii.

 
Mamo, tato jedź bezpiecznie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 07 listopada 2016 18:36

Dnia 25.10.2016 r. został podsumowany konkurs plastyczno-literacki "Mamo, tato, jedź bezpiecznie", zorganizowany przez Miejskie Przedszkole nr 15 w Siedlcach.
W kategorii praca plastyczna - dzieci 5-6 letnie I miejsce zajęła nasza wychowanka Julia Krajewska. Zapraszamy do galerii.

 
Zdrowe odżywianie w sześciolatkach PDF Drukuj Email
poniedziałek, 07 listopada 2016 18:27

Dzieci z grupy 6-latków podjęły wielkie wyzwanie, robiąc smaczne kolorowe a przede wszystkim zdrowe posiłki. Zanim jednak do tego przystąpiły dowiedziały się jakie produkty należy jeść żeby być zdrowym, dlaczego musimy się zdrowo odżywiać? Zostały zapoznane z piętrami piramidy zdrowia. Następnie nazywały produkty, z których można zrobić smaczne i zdrowe łódeczki.

Prócz tego dzieci również z ochotą i z wielkim zaciekawieniem przygotowały sok owocowo- warzywny. Umyły i pokroiły przyniesione produkty : jabłka, marchewka gruszki itd. Sok był smakowity, a dzieci prosiły o kolejne porcje. Zachęcamy rodziców do wykorzystania doświadczeń oraz chęci swoich pociech i wspólnego przygotowania zdrowych posiłków w domu  wg własnych pomysłów. Dzięki takim zajęciom dziecko kształci w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwija kreatywność, wyobraźnię oraz
dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków. Zapraszamy do galerii.

 
Mała Orkiestra Dni Naszych PDF Drukuj Email
poniedziałek, 07 listopada 2016 18:20

Kolejny raz przybył do naszego przedszkola bardzo lubiany przez przedszkolaków zespół "Mała Orkiestra Dni Naszych". Koncert przygotowany był przez Jurka Ogórka, Kubusia i Rafała. Dzieci reagowały na polecenia Kapitana- Jurka i jego załogi, śpiewały piosenki zespołu świetnie się przy tym bawiąc. Na zakończenie spotkania przedszkolaki nagrodziły artystów gromkimi brawami oraz olbrzymim uśmiechem. Zapraszamy do galerii.

 
Warsztaty mydlarskie PDF Drukuj Email
czwartek, 03 listopada 2016 16:39

19 października nasze przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach mydlarskich, podczas których tworzyły z mydła różne wzory. Zajęcia polegały na samodzielnym wykonywaniu przez dzieci kostek kolorowego mydła o rozmaitych zapachach, wzorach i kolorach. Dzieci wykorzystały foremki w kształtach np. serduszek, kwiatów, gwiazdek w których zatapiały inne mniejsze wzory mydlane. Już wkrótce wykonane mydełka będą ciekawym i pachnącym upominkiem dla najbliższych. Zapraszamy do galerii.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 11