Aktualności
Pasowanie na przedszkolaka 2014 PDF Drukuj Email
czwartek, 18 grudnia 2014 05:59

Pasowanie na przedszkolaka

 
Drodzy rodzice pomóżcie nam wygrać w konkursie! PDF Drukuj Email
środa, 26 listopada 2014 22:28

Pufa Stonoga
Drodzy rodzice pomóżcie nam wygrać!

Nasze przedszkole bierze udział w konkursie ekologicznym. Prosimy głosujcie na naszą pracę. Zależy nam na rozszerzaniu bazy przedszkola asss2 wygrana w tym konkursie może nam bardzo pomóc i w dużej mierze zależy to od Was.

ZASADY DLA GŁOSUJĄCYCH:
Głosowanie na prace konkursowe rozpocznie się w dniu 27 listopada 2014 r. o godzinie 12.00i będzie trwało do godziny 23.00 dnia 1 grudnia 2014r.

Na prace konkursowe może głosować każda osoba będąca zalogowanym użytkownikiem serwisu Buliba.pl.
Głosowanie odbywa się każdego dnia w godzinach od 7.00 do 23.00.
Aby mieć szansę na wygranie nagród dla głosujących wystarczy głosować codziennie po zalogowaniu na ulubione prace konkursowe.
Każdego dnia jedna osoba może oddać 4 głosy na 4 różne prace.
Im więcej oddanych głosów, tym większa szansa na wygraną! Do wygrania ponad 100 wspaniałych nagród dla głosujących!

Rejestracja dla głosujących możliwa jest na stronie konkursowej w zakładce "Dla głosujących" oraz na stronie Buliba.pl w zakładce "Logowanie".

 

 
Wizyta na cmentarzu PDF Drukuj Email
wtorek, 11 listopada 2014 18:59

Przed Dniem Wszystkich Świętych przedszkolaki z grup 5 i 6 latków wybrały się na Cmentarz żołnierzy Armii Czerwonej. Celem wizyty było oddanie hołdu żołnierzom i jeńcom poległym w czasie wojny, a także zapalenie zniczy i chwila zadumy nad grobami zmarłych. Zdjęcia w zakładce Galeria.

 
Zajęcia z garncarzem PDF Drukuj Email
wtorek, 11 listopada 2014 18:58

W październiku zaprosiliśmy pana garncarza na zajęcia do przedszkola. Sala gimnastyczna została zmieniona w pracownię garncarską. Pan przed pokazem opowiedział dzieciom o glinie jako podstawowym surowcu wykorzystywanym dawniej w garncarstwie i rzeźbiarstwie.  Po urobieniu gliny garncarz uformował długą kluskę, którą podzielił na małe kawałki. Z takiej części garncarz na kole garncarskim uformował kształt naczynia palcami rąk. Dosłownie w kilka sekund powstała piękna miseczka.  Pokaz był inspiracją dla dzieci do działalności badawczo-plastycznej. Każde dziecko mogło usiąść przy garncarskim kole i przy pomocy naszego gościa ulepić swoja miseczkę w kształcie serca. Zdjęcia w zakładce Galeria.

 
III msce w ekologicznej grze edukacyjnej PDF Drukuj Email
środa, 05 listopada 2014 05:11

17 października dzieci z grupy pięciolatków wzięły udział w Przedszkolnej Grze Edukacyjnej pt "Drugie życie plastikowej butelki" w której zajęły III miejsce. Naszą grupę dzielnie reprezentowali Kacper Śnitko oraz Marcel Piątek. Do gry przygotowywały się wszystkie dzieci poprzez stworzenie pufy do naszej sali. Podczas produkcji zużyliśmy 140 plastikowych butelek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

 
Dzieci poznają zasady ruchu drogowego PDF Drukuj Email
środa, 05 listopada 2014 05:11

Dzieci z grupy 5 i 6-latków wybrały się na spacer by poznać zasady ruchu drogowego. Podczas spaceru poznawały znaki drogowe oraz uczyły się poruszania poza terenem przedszkolnym. Szukały przejścia dla pieszych oraz poznały skrzyżowanie dróg z sygnalizacją świetlną. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

 
Z życia czterolatków PDF Drukuj Email
środa, 05 listopada 2014 05:07

Zapraszamy do obejrzenia galerii "Z życia czterolatków", w której znajdziecie Państwo coś pysznego i artystycznego. Poznacie nasze umiejętności oraz zobaczycie jak wyglądają uroczystości wewnątrzgrupowe. Zdjęcia TUTAJ.

 
Informacja dla rodziców: Inicjatywa ustawodawcza „Rodzice chcą mieć wybór” PDF Drukuj Email
niedziela, 19 października 2014 18:44

RODZICE CHCĄ MIEĆ WYBÓR

 

Fundacja Rzecznik Praw Rodziców prowadzi zbiórkę podpisów pod inicjatywą ustawodawczą „Rodzice chcą mieć wybór” przywracającą rodzicom decyzyjność w sprawie wieku rozpoczęcia obowiązku szkolnego. Projekt przewiduje ponadto m .in. powrót do bardziej elastycznych zasad prowadzenia w przedszkolach zajęć dodatkowych. Aby projektem zajęli się posłowie potrzeba 100 tysięcy podpisów. Jeśli inicjatywa zostanie przyjęta przez sejm, dzieci z rocznika 2009 i młodsze będą mogły pójść do 1 klasy jako siedmiolatki lub sześciolatki, zgodnie z wolą rodziców. Apelujemy do Państwa o włączenie się w zbieranie podpisów. Czas jest krótki, jedynie do 12 grudnia. Formularz do zbierania podpisów i projekt ustawy na stronie rzecznikrodzicow.pl
Więcej informacji w zakładce Rada Rodziców.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4    Fundacja Rzecznik Praw Rodziców prowadzi zbiórkę podpisów pod inicjatywą ustawodawczą „Rodzice chcą mieć wybór” przywracającą rodzicom decyzyjność w sprawie wieku rozpoczęcia obowiązku szkolnego (w załączniku pismo Marszałka Sejmu w tej sprawie). Projekt przewiduje ponadto m .in. powrót do bardziej elastycznych zasad prowadzenia w przedszkolach zajęć dodatkowych.
   Aby projektem zajęli się posłowie potrzeba 100 tysięcy podpisów. Jeśli inicjatywa zostanie przyjęta przez sejm, dzieci z rocznika 2009 i młodsze będą mogły pójść do 1 klasy jako siedmiolatki lub sześciolatki, zgodnie z wolą rodziców. Apelujemy do Państwa o włączenie się w zbieranie podpisów. Czas jest krótki, jedynie do 12 grudnia. Formularz do zbierania podpisów i projekt ustawy na stronie rzecznikrodzicow.pl

 
Pokazy naukowe: Chemia dla Smyka PDF Drukuj Email
niedziela, 19 października 2014 18:13

1 października nasze przedszkolaki miały okazję gościć Panią Chemik która pokazała proste, a zarazem ciekawe i bardzo efektowne doświadczenia chemiczne. Dzieci oglądały między innymi jak woda zabarwia się na różne kolory pod wpływem odczynników chemicznych oraz jak w wyniku zmieszania dwóch składników chemicznych powstaje para. W czasie trwania spotkania dzieci przestrzegały zasad bezpieczeństwa i od specjalisty dowiedziały się, że we wszystkich laboratoriach one obowiązują. Przedszkolaki miały możliwość zamrażania róż w ciekłym azocie oraz sprężania powietrza w balonie. Dowiedziały się w jaki sposób tworzony jest sztuczny dym ukazywany na filmach oraz jak powstaje sztuczna krew i iskry w różdżkach księżniczek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

 
Wizyta w teatrze: Chodowiacy u Księżnej Oli PDF Drukuj Email
niedziela, 19 października 2014 18:11

25 września (czwartek) o godz. 9:00 na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce odbyła się zaległa prezentacja postaci księżnej Aleksandry Ogińskiej przez zespół CHODOWIACY, przedstawiająca życie dworskie pod koniec XVIII wieku, a szczególnie przygotowania i przebieg balu z charakterystycznymi dla epoki tańcami, takimi jak: gawot czy kontredans w strojach wg mody, która obowiązywała przed 150 laty. Tu zdjęcie.

 
Czterolatki na targu PDF Drukuj Email
niedziela, 19 października 2014 18:09

Pani Jesień w swoim koszu wiele darów niesie, między innymi są to owoce i warzywa. Czterolatki wybrały  się więc na wycieczkę do pobliskiego targu miejskiego, aby pogłębić tematykę jesiennych darów i przyjrzeć się pracy sprzedawców. Dzieci w bezpośredni sposób miały okazję zobaczyć wszystkie warzywa i owoce, które znajdowały się na straganach. Chętnie nazywały wskazywane przez panią owoce i warzywa. Miłą niespodzianką były gołębie sprzedawane na targu. Zapraszamy obejrzenia zdjęć w Galerii.

 
Zebranie rodziców 22.09 PDF Drukuj Email
sobota, 20 września 2014 17:28

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego 2014/2015 witamy Dzieci i Rodziców.
W dniu 22 września (poniedziałek) zapraszamy na zebranie ogólne, które odbędzie się o godz 16.30 w sali gimnastycznej. Następnie zapraszamy na zebrania oddziałowe w poszczególnych salach.
Prosimy o przybycie bez dzieci.
Dyrekcja i Nauczycielki

 
Wizyta w Bibliotece PDF Drukuj Email
czwartek, 26 czerwca 2014 04:15

Grupa 6-ciolatków odwiedziła Filię Biblioteki Miejskiej przy ulicy Kaszubskiej. Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca bibliotekarza oraz poznały zasady obowiązującew bibliotece. Zdjęcia z wizyty są dostępne w zakładce Galeria.

 
Wizyta w Pasiece PDF Drukuj Email
czwartek, 26 czerwca 2014 04:06

12-ego czerwca wszystkiedzieci z naszej placówki wybrały się na spacer do Pasieki Państwa Edwarda i Agaty Drygiel. Przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje miód oraz zapoznały się z hierarchią, jaka panuje w każdym ulu, poznały rożne produkty pochodzenia pszczelego i usłyszały ciekawe opowieści o funkcjach, jakie pełnią poszczególne pszczoły. Na zakończenie wizyty każdy mógł spróbować pszczelich wyrobów i obejrzeć narzędzia służące do wyrobu miodu. Pani Agacie serdecznie dziękujemy za oprowadzenie. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wizyty w zakładce Galeria.

 
Dzień Sportu 2014 PDF Drukuj Email
czwartek, 26 czerwca 2014 03:59

9-ego czerwca 2014 Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Dniu Sportu, który odbył się na naszym placu przedszkolnym. Wszystkie konkurencje sportowe poprowadził Pan Piotr Wedziuk, trener dziecięcej drużyny Rugby Pogoń Siedlce wraz ze swoim pomocnikiem. Panu Piotrowi serdecznie dziękujemy za organizację a Państwa zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

 
Piknik Rodzinny i Dzień Rodziny 2014 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 16 czerwca 2014 22:00

30 maja 2014 r. w naszym przedszkolu odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Rodziny. Dzieci mogły obejrzeć bajkę pt. "Kopciuszek" wystawioną przez rodziców z grupy maluszków. Dodatkową atrakcją był grill z kiełbaskami oraz pompowany tor przeszkód. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy aktywnie uczestniczyli w realizacji pikniku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Pikniku i Przedstawienia w zakładce Galeria.

 
Występ Teatralny "Koziołek Matołek" PDF Drukuj Email
wtorek, 03 czerwca 2014 06:30

21 maja w naszym przedszkolu odbył się występ teatralny pt. "Koziołek Matołek". Po inscenizacji aktorzy zaprosili dzieci do wspólnych zabaw. Przedszkolaki mogły brać udział w konkursach, rozwiązywały zagadki, kończyły historyjki związane z akcją przedstawienia jak również podkuły Koziołka Matołka, by na koniec wraz z nim wyruszyć pociągiem do słynnego Pacanowa. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.
Wszystkich rodziców, których dzieci w tym dniu były obecne w przedszkolu prosimy o wpłatę 3 zł do nauczycielek.

 
Koncert finałowy PDF Drukuj Email
środa, 21 maja 2014 20:04

Joanna Dmowska z grupy sześciolatków zakwalifikowała się do Koncertu finałowego, który odbędzie się 8 czerwca 2014r. w Siedleckim Amfiteatrze. Asia wykona piosenkę "Na pierwszy znak". Akompaniament Marcin Chojecki. Opiekunowie: Dorota Kudelska i Ewa Wąsowska.

 
I miejsce w XIX Miejskim Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej PDF Drukuj Email
środa, 21 maja 2014 19:52

16 maja odbyły się eliminacje XIX Miejskiego Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej w kategorii "Soliści i zespoły wokalne". Z dumą informujmy, iż nasza podopieczna Joanna Dmowska zajęła I miejsce z piosenką "Idzie kot".
Koncert Laureatów, wręczenie statuetek i dyplomów odbędzie się 1 czerwca 2014 r. o godz. 15:00 w siedleckim Amfiteatrze. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Galeria.

 
Przegląd Amatorskich Zespołów Tanecznych 2014 PDF Drukuj Email
piątek, 16 maja 2014 06:12

29 kwietnia odbył się XV Regionalny Przegląd Amatorskich Zespołów Tanecznych w Borkach Wyrkach, w którym grupa sześciolatków zajęła I miejsce w kategorii Taniec Ludowy. Mogliśmy podziwiać nasze talenty w tańcu "Polonez". Podsumowanie Przeglądu i wręczenie nagród nastąpi 13 czerwca, podczas uroczystej gali w siedleckim Centrum Kultury i Sztuki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Galeria.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 5