Aktualności
Zebranie rodziców 22.09 PDF Drukuj Email
sobota, 20 września 2014 17:28

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego 2014/2015 witamy Dzieci i Rodziców.
W dniu 22 września (poniedziałek) zapraszamy na zebranie ogólne, które odbędzie się o godz 16.30 w sali gimnastycznej. Następnie zapraszamy na zebrania oddziałowe w poszczególnych salach.
Prosimy o przybycie bez dzieci.
Dyrekcja i Nauczycielki

 
Wizyta w Bibliotece PDF Drukuj Email
czwartek, 26 czerwca 2014 04:15

Grupa 6-ciolatków odwiedziła Filię Biblioteki Miejskiej przy ulicy Kaszubskiej. Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca bibliotekarza oraz poznały zasady obowiązującew bibliotece. Zdjęcia z wizyty są dostępne w zakładce Galeria.

 
Wizyta w Pasiece PDF Drukuj Email
czwartek, 26 czerwca 2014 04:06

12-ego czerwca wszystkiedzieci z naszej placówki wybrały się na spacer do Pasieki Państwa Edwarda i Agaty Drygiel. Przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje miód oraz zapoznały się z hierarchią, jaka panuje w każdym ulu, poznały rożne produkty pochodzenia pszczelego i usłyszały ciekawe opowieści o funkcjach, jakie pełnią poszczególne pszczoły. Na zakończenie wizyty każdy mógł spróbować pszczelich wyrobów i obejrzeć narzędzia służące do wyrobu miodu. Pani Agacie serdecznie dziękujemy za oprowadzenie. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wizyty w zakładce Galeria.

 
Dzień Sportu 2014 PDF Drukuj Email
czwartek, 26 czerwca 2014 03:59

9-ego czerwca 2014 Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Dniu Sportu, który odbył się na naszym placu przedszkolnym. Wszystkie konkurencje sportowe poprowadził Pan Piotr Wedziuk, trener dziecięcej drużyny Rugby Pogoń Siedlce wraz ze swoim pomocnikiem. Panu Piotrowi serdecznie dziękujemy za organizację a Państwa zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

 
Piknik Rodzinny i Dzień Rodziny 2014 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 16 czerwca 2014 22:00

30 maja 2014 r. w naszym przedszkolu odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Rodziny. Dzieci mogły obejrzeć bajkę pt. "Kopciuszek" wystawioną przez rodziców z grupy maluszków. Dodatkową atrakcją był grill z kiełbaskami oraz pompowany tor przeszkód. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy aktywnie uczestniczyli w realizacji pikniku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Pikniku i Przedstawienia w zakładce Galeria.

 
Występ Teatralny "Koziołek Matołek" PDF Drukuj Email
wtorek, 03 czerwca 2014 06:30

21 maja w naszym przedszkolu odbył się występ teatralny pt. "Koziołek Matołek". Po inscenizacji aktorzy zaprosili dzieci do wspólnych zabaw. Przedszkolaki mogły brać udział w konkursach, rozwiązywały zagadki, kończyły historyjki związane z akcją przedstawienia jak również podkuły Koziołka Matołka, by na koniec wraz z nim wyruszyć pociągiem do słynnego Pacanowa. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.
Wszystkich rodziców, których dzieci w tym dniu były obecne w przedszkolu prosimy o wpłatę 3 zł do nauczycielek.

 
Koncert finałowy PDF Drukuj Email
środa, 21 maja 2014 20:04

Joanna Dmowska z grupy sześciolatków zakwalifikowała się do Koncertu finałowego, który odbędzie się 8 czerwca 2014r. w Siedleckim Amfiteatrze. Asia wykona piosenkę "Na pierwszy znak". Akompaniament Marcin Chojecki. Opiekunowie: Dorota Kudelska i Ewa Wąsowska.

 
I miejsce w XIX Miejskim Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej PDF Drukuj Email
środa, 21 maja 2014 19:52

16 maja odbyły się eliminacje XIX Miejskiego Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej w kategorii "Soliści i zespoły wokalne". Z dumą informujmy, iż nasza podopieczna Joanna Dmowska zajęła I miejsce z piosenką "Idzie kot".
Koncert Laureatów, wręczenie statuetek i dyplomów odbędzie się 1 czerwca 2014 r. o godz. 15:00 w siedleckim Amfiteatrze. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Galeria.

 
Przegląd Amatorskich Zespołów Tanecznych 2014 PDF Drukuj Email
piątek, 16 maja 2014 06:12

29 kwietnia odbył się XV Regionalny Przegląd Amatorskich Zespołów Tanecznych w Borkach Wyrkach, w którym grupa sześciolatków zajęła I miejsce w kategorii Taniec Ludowy. Mogliśmy podziwiać nasze talenty w tańcu "Polonez". Podsumowanie Przeglądu i wręczenie nagród nastąpi 13 czerwca, podczas uroczystej gali w siedleckim Centrum Kultury i Sztuki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Galeria.

 
Wizyta Policjii w przedszkolu PDF Drukuj Email
piątek, 16 maja 2014 06:10

W naszym przedszkolu kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem. Dlatego 14 maja naszych przedszkolaków odwiedzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. Policjanci zajmujący się sprawami prewencji rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na drogach, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz omawiali znaki drogowe dotyczące pieszych.
Największą atrakcją cieszyła się bajka dotycząca zasad ruchu pieszych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

 
Przeglądzie artystycznym "Młody talent" 2014 PDF Drukuj Email
środa, 23 kwietnia 2014 04:49

Przedstawiciele naszego przedszkola wzięli udział w Przeglądzie artystycznym "Młody talent" organizowanym w CKiS. Marcel Piątek z grupy czterolatków oraz Marcinek Szulhaniuk z grupy sześciolatków zaprezentowali się w kategorii recytatorskiej. Bliźniacy Bartek i Maciek Solarczyk z pięciolatków pokazali swoje umiejętności sportowe. Asia Dmowska i Michalina Radziszewska z grupy sześciolatków zaprezentowały swój talent muzyczny. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Galeria.

 
III Przegląd Teatrów Przedszkolnych "Dziecięca Wiosna Teatralna" 2014 PDF Drukuj Email
środa, 23 kwietnia 2014 04:47

31 marca w Siedlcach odbył się III Przegląd Teatrów Przedszkolnych "Dziecięca Wiosna Teatralna". Celem przedsięwzięcia było kształtowanie i rozwijanie zainteresowań teatralnych, umożliwienie dzieciom zaprezentowania swojego talentu oraz popularyzacja teatru wśród najmłodszych. Reprezentując nasze Przedszkole swoje zdolności aktorskie zaprezentowała grupa sześciolatków. Zdjęcia z wydarzenia znajdują się w zakładce Galeria.

 
Co słychać w grupie pięciolatków 2013/14 PDF Drukuj Email
czwartek, 10 kwietnia 2014 21:58

W marcu Pięciolatki realizowały temat CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS, którego celem było
    -   Uświadomienie niebezpieczeństw, jakie grożą środowisku naturalnemu ze strony człowieka.
    - Wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych rodzajów dymu
    -  Zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego
    -  Zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów
    -  Zwiększenie wrażliwości dzieci na miejsca w których mogą być narażone na dym
W ramach tematu dzieci wykonały szereg plac plastycznych w danym temacie, jak również poszukiwały źródeł dymu na spacerze.
Do tego marzec obfitował w inne atrakcje dla dzieci, jak spotkanie z fizykiem czy spacer na plac budowy.
Zapraszamy do Galerii.

 
Goście z PKP PDF Drukuj Email
czwartek, 10 kwietnia 2014 21:57

W ramach IX Edycji Kampanii Społecznej pod hasłem "BEZPIECZNY PRZEJAZD - Zatrzymaj się i żyj", w naszym Przedszkolu zorganizowano zajęcia edukacyjne dla dzieci. Tematem było zachowanie bezpieczeństwa na przejściach kolejowo-drogowych, właściwe zachowanie w pociągach i na dworcach kolejowych.

Przedszkole odwiedzili przedstawiciele PKP. Dzieci wysłuchały pogadanki wygłoszonej przez Barbarę Siedlanowską o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących na przejazdach kolejowych i obejrzały filmik dotyczący tego tematu. Dowiedziały się jak niebezpieczna może okazać się zabawa przy torach kolejowych i jakie zachowania w pobliżu torów stanowią największe zagrożenie. Zapoznały się także z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei, z ich pracę i sprzętem, jakim się posługują.

Na koniec przedszkolaki otrzymały książeczki edukacyjne "Bezpieczny przejazd", plakaty, kolorowanki i inne gadżety. Zdjęcia.

 
Nowy plac zabaw PDF Drukuj Email
czwartek, 10 kwietnia 2014 21:55

Wraz z Wiosną do naszego przedszkola wróciły długie zabawy na świeżym powietrzu i nowy plac zabaw. Maluszki i czterolatki mogą już korzystać z nowego sprzętu po swojej stronie placu. Cieszą się zjeżdżalnią, domkiem i huśtawkami. A jak się sprawdzają owe sprzęty możemy zobaczyć w Galerii.

 
Chodowiacy PDF Drukuj Email
czwartek, 10 kwietnia 2014 21:54

Wraz z początkiem kwietnia 4, 5 i 6-latki wybrały się do CKiS na "Przywoływki wielkanocne na Kujawach" wystawione przez ZPiT ZS "Chodowiacy" im. A. Siwkiewicz. Na koncercie mogliśmy zaobserwować jakie zwyczaje panowały w okresie Wielkanocnym na Kujawach 100-150 lat temu. Dowiedzieliśmy się co to były "Przywoływki", a chłopcy z naszego przedszkola mogli wziąć udział w zabawie z tamtych czasów zwanej "Czapnikiem". Obejrzeliśmy również Pokaz Mody strojów Kujawskich. Największe zainteresowanie
wywołało jednak kolorowe widowisko taneczne przy muzyce ludowej. Zapraszamy do Galerii.

 
Fizyka w przedszkolu PDF Drukuj Email
niedziela, 06 kwietnia 2014 18:10

26 marca do naszego przedszkola przyjechał Pan Fizyk Mateusz, aby spotkać się przedszkolakami i wspólnie rozwiązywać zagadki z fizyki. Pan Mateusz w każdej grupie przedszkolaków spędził około pół godziny.  W pierwszym doświadczeniu przez specjalne okulary przedszkolaki poznały kolory światła. Dzieci odkryły, że jest ono kolorowe jak tęcza! Pan Mateusz pokazał dzieciom jak światło białe po rozszczepieniu zamienia się w tęczę i jak tęcza wprowadzona  w bardzo szybki ruch znów daje nam światło białe. Dodatkowo poznały magiczne pudełko, w którym po włożeniu słonika, monety lub własnych palców widoczne było tylko serduszko.  Lampa stroboskopowa to świetna zabawka!. Pan Mateusz jak podświetlił tą lampą tarcze, to przedszkolaki zobaczyły jak biegnie maratończyk, jak maszerują mrówki i wędrują słonie. Dużo frajdy sprawiły dzieciom fantastyczne wzory, które zobaczyły  w kalejdoskopie. Dzieci poczuły się jak kapitani podwodnych statków, gdy patrzyły przez peryskop. Zdjęcia.

 
Bal karnawałowy 2014 PDF Drukuj Email
niedziela, 06 kwietnia 2014 18:09

Tradycją naszego przedszkola jest organizowanie balu przebierańców. Tak więc przyszedł czas na umieszczenie pamiątkowych zdjęć na naszej stronie. Zarówno dzieci jak i personel przedszkola przybyli w niezwykle kolorowych, pięknych i bajkowych strojach. Można było spotkać księżniczki, rycerzy, wróżki, piratów oraz innych bohaterów bajek. Już od wejścia można było wyczuć niecodzienną atmosferę.
Wszyscy chętnie się bawili przy znanych piosenkach. Nie zabrakło takich utworów jak: "Ona tańczy dla mnie" czy "Kaczuszki". Na buziach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Było bardzo wesoło.

A kiedy czas zabaw dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową sale. Przedszkolaki mile wspominały czas spędzony na wspólnej zabawie. Mamy nadzieję, że bal zorganizowany przez nas stworzył niezapomniane przeżycia i miłe wspomnienia z lat dziecięcych.
Serdeczne podziękowania składamy naszym rytmikom- Pani Justynie i Panu Marcinowi Chojeckim, którzy uprzyjemniali nam czas śpiewem i muzyką oraz tatusiowi Karolowi Bojarowi, który sfotografował cały bal. Zapraszamy do Galerii.

 
Rolnik idzie w pole by uprawiać rolę PDF Drukuj Email
środa, 26 marca 2014 01:38

Pięcio i sześciolatki zapoznały się z pracą na roli. Podczas wycieczki na pole mogły poznać środowisko rolne w okresie początków wiosny. Uczyły się poprzez bezpośredni kontakt ze środowiskiem i gromadziły doświadczenia związane z żywą wiosenną przyrodą. Zdjęcia.

 
Pierwszy dzień wiosny PDF Drukuj Email
środa, 26 marca 2014 01:14

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny - 21 marca - był bardzo kolorowy i wesoły w naszym przedszkolu. Na początku prezentowaliśmy występy wszystkich grup przedszkolnych, następnie przeszliśmy wiosennym korowodem, na początku którego szła Ekologiczna Marzanna. Witając Wiosnę kolorowymi kwiatami z bibuły cieszyliśmy się uznaniem okolicznych mieszkańców. Występom towarzyszył fotograf z mediów lokalnych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 5