Aktualności
Dokarmianie ptaków PDF Drukuj Email
poniedziałek, 01 lutego 2016 13:01

27 stycznia w środę w grupie II 4-rolatków odbyły się przyrodnicze warsztaty edukacyjne z Panią Ewą Czaplą z Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Tematem zajęć było "Dokarmianie ptaków zimą" Przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego należy dokarmiać ptaki zimą. Poznały gości, których mogą spotkać w karmniku. Dowiedziały się, czym żywią się poszczególne gatunki ptaków i gdzie można zorganizować ptasią stołówkę. TU zdjęcia.

 
Dzień Babci i Dziadka 2016 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 01 lutego 2016 13:00

W poprzednim tygodniu licznie przybyli do naszego przedszkola najukochańsi dziadkowie. Każda grupa przedszkolaków przedstawiła swój program artystyczny, w którym pokazała swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy  reprezentowały swoje umiejętności. Dzieci  dla swoich dziadków przygotowały laurki oraz wręczyły już wcześniej przygotowane  prezenty. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci, pokazać ulubione zabawki, czy prace plastyczne. Zapraszamy do galerii.

 
Podziękowania za bal karnawałowy PDF Drukuj Email
piątek, 29 stycznia 2016 12:12

Dyrektor Przedszkola oraz Nauczyciele składają serdeczne podziękowania Pani Katarzynie Bojar i Panu Leopoldowi Tyda za bezpłatne przeprowadzenie balu karnawałowego (oprawa muzyczna i artystyczna) dla naszych przedszkolaków. Bal odbywał się z podziałem na dwie grupy (przed południem gr I i III, po południu gr. II i IV), z poważaniem Teresa Zbucka

 
Ogłoszenie: Warsztaty o dokarmianiu otaków zimą PDF Drukuj Email
wtorek, 26 stycznia 2016 08:16

Dnia 27.01.2016r (środa) o godz. 9.00 w grupie II 4 – latków odbędą się przyrodnicze warsztaty edukacyjne z Panią Ewą Czaplą z Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. TEMAT ZAJĘĆ: DOKARMIAMY PTAKI ZIMĄ. Przedszkolaki dowiedzą się, dlaczego należy dokarmiać ptaki zimą. Poznają gości, których mogą spotkać w karmniku. Dowiedzą się, czym żywią się poszczególne gatunki ptaków i gdzie można zorganizować ptasią stołówkę.

 
Jasełka 2016 PDF Drukuj Email
środa, 20 stycznia 2016 04:27

5 stycznia grupa 5-latków wystawiła Jasełka dla pozostałych dzieci z przedszkola. Pięciolatki znakomicie wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, królów, aniołów, świętych postaci. Mogliśmy zobaczyć historię narodzin Jezusa oraz posłuchać kolęd i pastorałek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Galeria.

 
Wigilijne spotkanie z Mikołajem 2015 PDF Drukuj Email
środa, 20 stycznia 2016 04:24

Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę. Dla większości jest to czas spotkań rodzinnych, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń i wspólnego kolędowania. W naszym przedszkolu również zapanowała taka atmosfera. Jak co roku zwykłym rytmem w naszym przedszkolu nastał cudowny czas oczekiwania. Tak więc na kilka dni przed Świętami w zamieszaniu, w gwarnych przedświątecznych przygotowaniach spotkaliśmy się z zaproszonymi gośćmi na wspólnym kolędowaniu i prezentacjach artystycznych dzieci. Nie zabrakło oczywiście wizyty Mikołaja, który obdarował wszystkie dzieci prezentami. Zdjęcia w zakładce Galeria.

 
Ogłoszenie: KONKURS - zbiórka makulatury PDF Drukuj Email
środa, 13 stycznia 2016 08:05

Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z Rodzicami do aktywnego udziału w ekologicznej akcji XII edycji KONKURSU Zbiórka Makulatury, którego organizatorem jest Województwo Mazowieckie. Akcja potrwa do 31 marca. Celem akcji jest kształtowanie Eko świadomości dzieci, podnoszenie ich ekologicznej kultury, a także upowszechnianie pozytywnych wzorców zachowań wobec środowiska naturalnego. Poprzez zbiórkę makulatury należy rozumieć zbiórkę wyłącznie odpadów takich jak: gazety, ulotki, stare książki, opakowania tekturowe, kartony. Prosimy o przynoszenie  makulatury w pudłach lub związanej sznurkiem do pudełka wystawionego na korytarzu przedszkola, dziękujemy.

 
Bal Karnawałowy 2016 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 stycznia 2016 08:03

Dnia 28 stycznia (czwartek) w naszym przedszkolu odbędzie się "Bal karnawałowy":

  • godz 9.00 - 11.00 (3-latki i 4-latki grupa III)
  • godz 12.00 - 14.00 (4-latki grupa II i 5-latki)

Prosimy o przygotowanie strojów dla dzieci.

 
Mikołajki 2015 PDF Drukuj Email
wtorek, 15 grudnia 2015 16:24

W piątek 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty zakupione przez Radę Rodziców. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne! Zdjęcia w zakładce Galeria.

 
Koncert Orkiestry Dni Naszych PDF Drukuj Email
niedziela, 13 grudnia 2015 12:19

2 grudnia nasze przedszkole gościło zespół muzyczny- Orkiestrę Dni Naszych z repertuarem świątecznym. Mieliśmy okazję przypomnieć sobie najpiękniejsze polskie kolędy oraz wziąć udział w konkursach przygotowanych przez Brata Świętego Mikołaja- Jurka Ogórka. Nie zabrakło też pogawędek na tematy związane z przygotowaniami do zbliżających się Świąt. Cały koncert odbył się w miłej i pełnej humoru atmosferze, którą zapewnili nam panowie z zespołu. Zapraszamy do naszej galerii.

 
Dzień Pluszowego Misia PDF Drukuj Email
niedziela, 13 grudnia 2015 12:18

W dniu 26.11.2012r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia . Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim  przyjacielem Misiem. Były misie małe i średnie a także duże, różowe, niebieskie, brązowe, w ubrankach, z kokardami i w kapelusikach... Nie było dwóch jednakowych a każdy był piękny i wyjątkowy. Podczas całego dnia dzieciom towarzyszyły ich ulubione pluszaki. W każdej grupie dzieci tańczyły z misiami, śpiewały piosenki o misiach, słuchały wierszy i opowiadań o misiach. Odbyły się zajęcia metematyczne z Misiami metodą Ewy Gruszczyk Kolczyńskiej, na których przedszkolaki organizowały misiowe poczęstunki. Wszyscy doskonale się  bawili w towarzystwie swoich pluszowych  przyjaciół. Zapraszamy do galerii.

 
Dzieci nie jedzą śmieci PDF Drukuj Email
niedziela, 13 grudnia 2015 12:17

8 grudnia na sali gimnastycznej odbyły się zajęcia o zdrowym żywieniu pt "Dzieci nie jedzą śmieci", na których przedszkolaki dowiedziały się o zasadach zdrowego odżywiania. Poznały owoce i warzywa, które mają dużo witamin i powodują, że maluchy są zdrowe i uśmiechnięte. Nie zabrakło zabaw związanych z dzieleniem żywności na zdrową i śmieciową, co niektórym dzieciom sprawiało lekka trudność. Zajęcia skończyły się zdrowym i witaminowym poczęstunkiem oraz piosenką Witaminki. Grupa czterolatków po powrocie do swojej sali stworzyła swoje własne i zdrowe kompozycje kanapkowe z ucztą przy stolikach. Zapraszamy do galerii.

 
Droga listu do św. Mikołaja PDF Drukuj Email
niedziela, 13 grudnia 2015 12:15

Dzieci z naszego Przedszkola 25 listopada gościły  u siebie Pana Listonosza. Był to nasz zaprzyjaźniony od lat Pan Wedziuk, tata naszego absolwenta. Dzieci zapoznały się z wykonywaną przez niego pracą oraz charakterystycznymi cechami w jego wyglądzie. Z wielkim zainteresowaniem oglądały zawartość ciężkiej torby. Pan Listonosz w ciekawy sposób przedstawił maluchom  etapy" wędrówki listu" oraz przekazał nam w prezencie skrzynkę pocztową.  Dzieci podczas  spotkania dowiedziały się,  jak trudna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Wizyta Pana listonosza przyczyniła się do wysłania przez nasze dzieci listów do Świętego Mikołaja, a niektóre przedszkolaki miały możliwość uczestniczenia w całym przebiegu opróżniania skrzynek pocztowych przez pracowników Poczty Polskiej. Zapraszamy do galerii.

 
Spartakiada 2015 PDF Drukuj Email
niedziela, 13 grudnia 2015 11:09

Zarząd Miejski Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Siedlcach już po raz XXV zorganizował spartakiadę sportową dla przedszkoli. 23 listopada nasze pięciolatki podjęły to wyzwanie i stoczyły walkę w sześciu konkurencjach sportowych:

  • sztafeta biegowa z przełożeniem szarfy na półmetku
  • rzucanie do tarczy punktowej
  • sztafeta z przejściem przez rękaw
  • rzut piłką lekarską
  • sztafeta z piłeczką i
  • skok w dal z miejsca

Wszystkie dzieci uzyskały dyplomy i zabawki. Galeria zdjęć.

 
Wycieczka do fabryki bombek PDF Drukuj Email
środa, 09 grudnia 2015 13:53

Podczas kupowania bombek pewnie nikt nie zastanawia się, gdzie i  jak powstały. Nasze przedszkolaki teraz już  wiedzą, że wyprodukowanie bombki to bardzo pracochłonny, ale przy tym naprawdę  ciekawy proces bo 18 listopada pojechaliśmy na wycieczkę do  fabryki bombek "Silverado"; w Józefowie. Dzieci poznały proces  produkcji tych pięknych choinkowych ozdób. Dowiedziały się też, że  wszystkie ozdoby produkowane są ręcznie.Na początku odbył się spacer po wzorcowni, potem byliśmy w dmuchalni szkła, gdzie przyglądaliśmy się, jak w  wysokiej temperaturze z kawałka szklanej rurki pracownicy fabryki wyczarowywali bombki  o różnych kształtach. Następnie oglądaliśmy jak szklane przezroczyste ozdoby trafiły do gorącej wody, w której poddane zostały srebrzeniu.  Na sam koniec odbyły się warsztaty zdobnicze dla dzieci zakończone słodkim poczęstunkiem. Wszyscy wrócili do domu z nową bombką i Kartą z własnym imieniem. Zapraszamy do Galerii.

 
Spotkanie naukowe "Od iskierki do błyskawicy" PDF Drukuj Email
środa, 09 grudnia 2015 13:50

Dnia 16.11.2015 r.  w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie naukowe pod tytułem "Iskierki i Błyskawice"  z serii "Fizyka dla smyka". Były to ciekawe warsztaty naukowe, które w bardzo prosty i przejrzysty sposób odkryły przed dziećmi tajemnice otaczającego nas świata. Przedszkolaki poznały odpowiedzi na wiele pytań między innymi: Jak powstają iskierki i co mają wspólnego z piorunami? Jak to się dzieje, że pocierane przedmioty przyciągają się, a nie odpychają? Co napędza magiczną karuzelę? Czy błyskawice są niebezpieczne?  We wszystkich eksperymentach uczestniczyły Przedszkolaki i doskonale się przy tym bawiły. Spotkanie przeprowadziła mama naszych dwóch absolwentów, Pani Jolanta Złoch. Zapraszamy do zakładki Galeria.

 
Harmonogram uroczystości planowanych w roku szkolnym 2015/2016 PDF Drukuj Email
wtorek, 01 grudnia 2015 07:48

W zakładce Do Pobrania zamieściliśmy Harmonogram uroczystości planowanych w roku szkolnym 2015/2016.

 
Nasza codzienność - odpoczynek na leżakach PDF Drukuj Email
wtorek, 10 listopada 2015 07:50

Leżakowanie w przedszkolu jest szczególnie ważne dla każdego malucha, bez względu na wiek. Zajęcia w przedszkolu odbywają się w hałasie, a dzieci poświęcając sobie nawzajem całą swoją energię potrzebują odpoczynku i krótkiego snu, by zregenerować siły. Dziecko będące z mamą w domu, nie bawi się tak intensywnie i długo jak w przedszkolu. Mama musi robić sobie przerwy by zająć się porządkami, obiadem czy gośćmi, którzy właśnie ją odwiedzili, a dziecko ma wtedy chwilę na spokojniejszą zabawę, która jak mu się wydaje, odpowiednio regeneruje jego siły. W związku z powyższym w ramowym rozkładzie dnia w przedszkolu jest poświęcony czas  na odpoczynek dziecka i sen. Ma to miejsce w porze poobiedniej w godz. ok. 12.30-14.00. Dzieci słuchają w tym czasie bajek, opowiadań, muzyki relaksacyjnej z płyt i kaset.  W tym czasie odpoczywa umysł i ciało dziecka, które przebywa w przedszkolu dużo godzin. Leżakowanie umożliwia dziecku relaks, wyciszenie i odpoczynek. Zdarza się, że dzieci z grupy starszej i średniej potrzebują wyciszenia i przychodzą na własne życzenie poleżakować. Po odpoczynku w czasie leżakowania dzieci są wypoczęte, wyciszone, chętniej i aktywniej uczestniczą w zabawach. GALERIA LEŻAKOWANIA

 
Warsztaty bursztynnicze PDF Drukuj Email
wtorek, 10 listopada 2015 07:30

30 października w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty o tematyce związanej z bursztynem bałtyckim przeznaczone dla dzieci.
Program zajęć obejmował:
- prelekcja o bursztynie ( między innymi: pochodzenie bursztynu, największe okazy, nazwy bursztynu w innych językach, szlak bursztynowy),
- pokaz bursztynu i inkluzji,
- poznanie właściwości fizycznych i chemicznych bursztynu,
- pokaz topienia bursztynu (kadzidełka),
- zajęcia warsztatowe polegające na szlifowaniu i polerowaniu bursztynów przez dzieci,
- zajęcia plastyczne polegające na tworzeniu rysunków z pyłu bursztynowego.

Zapraszamy do Galerii.

 
Policjanci odwiedzają przedszkolaków PDF Drukuj Email
wtorek, 10 listopada 2015 07:29

W naszym przedszkolu kładziemy duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem.  Dlatego 29 października  przedszkolaków odwiedzili policjanci z Komendy w Siedlcach. Policjanci zajmujący się sprawami prewencji rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na drogach, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas ktoś obcy i jak uniknąć ugryzienia przez psa. Przypominali również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań maluchów dotyczących codziennej pracy policjanta. Zapraszamy do Galerii.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 8