Aktualności
Nasza codzienność - odpoczynek na leżakach PDF Drukuj Email
wtorek, 10 listopada 2015 07:50

Leżakowanie w przedszkolu jest szczególnie ważne dla każdego malucha, bez względu na wiek. Zajęcia w przedszkolu odbywają się w hałasie, a dzieci poświęcając sobie nawzajem całą swoją energię potrzebują odpoczynku i krótkiego snu, by zregenerować siły. Dziecko będące z mamą w domu, nie bawi się tak intensywnie i długo jak w przedszkolu. Mama musi robić sobie przerwy by zająć się porządkami, obiadem czy gośćmi, którzy właśnie ją odwiedzili, a dziecko ma wtedy chwilę na spokojniejszą zabawę, która jak mu się wydaje, odpowiednio regeneruje jego siły. W związku z powyższym w ramowym rozkładzie dnia w przedszkolu jest poświęcony czas  na odpoczynek dziecka i sen. Ma to miejsce w porze poobiedniej w godz. ok. 12.30-14.00. Dzieci słuchają w tym czasie bajek, opowiadań, muzyki relaksacyjnej z płyt i kaset.  W tym czasie odpoczywa umysł i ciało dziecka, które przebywa w przedszkolu dużo godzin. Leżakowanie umożliwia dziecku relaks, wyciszenie i odpoczynek. Zdarza się, że dzieci z grupy starszej i średniej potrzebują wyciszenia i przychodzą na własne życzenie poleżakować. Po odpoczynku w czasie leżakowania dzieci są wypoczęte, wyciszone, chętniej i aktywniej uczestniczą w zabawach. GALERIA LEŻAKOWANIA

 
Warsztaty bursztynnicze PDF Drukuj Email
wtorek, 10 listopada 2015 07:30

30 października w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty o tematyce związanej z bursztynem bałtyckim przeznaczone dla dzieci.
Program zajęć obejmował:
- prelekcja o bursztynie ( między innymi: pochodzenie bursztynu, największe okazy, nazwy bursztynu w innych językach, szlak bursztynowy),
- pokaz bursztynu i inkluzji,
- poznanie właściwości fizycznych i chemicznych bursztynu,
- pokaz topienia bursztynu (kadzidełka),
- zajęcia warsztatowe polegające na szlifowaniu i polerowaniu bursztynów przez dzieci,
- zajęcia plastyczne polegające na tworzeniu rysunków z pyłu bursztynowego.

Zapraszamy do Galerii.

 
Policjanci odwiedzają przedszkolaków PDF Drukuj Email
wtorek, 10 listopada 2015 07:29

W naszym przedszkolu kładziemy duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem.  Dlatego 29 października  przedszkolaków odwiedzili policjanci z Komendy w Siedlcach. Policjanci zajmujący się sprawami prewencji rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na drogach, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas ktoś obcy i jak uniknąć ugryzienia przez psa. Przypominali również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań maluchów dotyczących codziennej pracy policjanta. Zapraszamy do Galerii.

 
Przedszkolaki w bibliotece PDF Drukuj Email
wtorek, 10 listopada 2015 07:27

W dniu 16 października dzieci z przedszkola odwiedziły Filię Nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dla wielu z nich, była to pierwsza wizyta w domu, gdzie "mieszka książka". Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Głównym tematem było zwrócenie uwagi na budowę książki oraz jak o nią dbać. Takie spotkania umożliwiają bezpośredni kontakt z książką, rozbudzają zainteresowania czytelnicze, przybliżają literaturę dziecięcą i jej autorów, jednocześnie są inspiracją do działalności plastycznej Na zakończenie dzieci otrzymały w prezencie,  kolorowe zakładki do książek i obiecały często  odwiedzać to ciekawe miejsce. Żegnając się zapewniały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki. zapraszamy do Galerii.

 
Pbyt w Krainie Rumianku PDF Drukuj Email
czwartek, 22 października 2015 06:43

Dzieci z grupy 5 i 4-latków we wrześniu wyjechały do "Krainy Rumianku" w okolicach Białej Podlaskiej. Zwiedziliśmy tam Skansen Ziemi Podlaskiej. Dzieci uczestniczyły w wypieku rogalików starodawną metodą śpiewając ludowe piosenki. Obserwowaliśmy jak ciasto piekło się w prawdziwym piecu kaflowym. Kolejną atrakcją było uczestnictwo w młóceniu cepem w prawdziwej wiejskiej stodole. Poznałyśmy kolejny proces wytwarzania mąki mieląc zboże w żarnach. Na zakończenie naszego pobytu odbyło się ognisko ze wspólną zabawą i pieczeniem kiełbasek. Po ognisku pojechaliśmy do pobliskiego mini ZOO, w którym oglądaliśmy rzadkie okazy zwierząt: bażanty, miniaturowe kurki, bociana, papugi, sarenkę, świnkę chińską i króliki. Zadowoleni, lekko zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola. Zapraszamy do Galerii.

 
Podziękowanie dla Państwa Korbel PDF Drukuj Email
wtorek, 20 października 2015 08:08

Nauczycielki z grupy 5-latków wraz z dziećmi z Miejskiego Przedszkola nr 21 z oddziałami integracyjnymi pragną serdecznie podziękować naszym wspaniałym absolwentom, Jadzi i Michałowi Korbel oraz ich rodzicom za podarowane zabawki i książki do naszej grupy. Prezenty te uprzyjemniają nam zabawę oraz rozwijają wyobraźnię.

 
Wyprawa na skrzyżowanie PDF Drukuj Email
wtorek, 06 października 2015 07:01

We wrzesniu przedszkolaki zapoznawały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po jezdni i chodniku, poznały wygląd i znaczenie kilku ważnych znaków drogowych. Zgodnie z  tematami zajęć grupy starsze wybrały się na spacer  na skrzyżowanie ulic niedaleko przedszkola. Obserwowaliśmy z wielką uwagą ruch uliczny, nazywaliśmy poruszające się po drogach pojazdy, a przede wszystkim  uczyliśmy się zasad obowiązujących na skrzyżowaniu bez sygnalizacji świetlnej jak i tych wyposażonych w sygnalizację świetlną. Ażeby uzyskaną od pani wiedzę wprowadzić w czyn przechodziliśmy przez różne przejścia dla pieszych i doskonale sobie z tym poradziliśmy. Obserwowaliśmy też sporo znaków drogowych i próbowaliśmy odszyfrować ich znaczenie. Wielu z nas się to doskonale udawało. Ażeby było nas bardzo dobrze widać każdy z nas miał założoną kamizelkę, która nawet z daleka jest bardzo dobrze widoczna. Nawet kierowcy wykazali się dużą cierpliwością, ponieważ spokojnie i z uśmiechem czekali aż przedszkolaki przejdą przez przejście dla pieszych. Podczas naszej wycieczki mogliśmy również utrwalić zasady poruszania się po chodniku, jego prawą stroną. Szczęśliwi i zadowoleni z siebie wróciliśmy bezpiecznie do przedszkola. Zdjecia TU.

 
Alarm w przedszkolu PDF Drukuj Email
wtorek, 06 października 2015 07:00

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich przedszkolaków w naszym przedszkolu  w dniu 18 września został przeprowadzony próbny alarm przeciwpożarowy. Dzieci usłyszały  sygnał, po którym niezwłocznie przystąpiono do ewakuacji. Zgodnie z planem ewakuacji przedszkolaki zostawiły wszystko w salach, a nauczyciele zabrali ze sobą tylko dzienniki. Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie stopnia opanowania umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarem przez dzieci i pracowników przedszkola oraz zasadami postępowania na wypadek pożaru, poruszania się w budynku zgodnie z drogami ewakuacji i przejścia na wyznaczony teren zbiórki. Po alarmie mielismy przyjemność gościć na naszym podwórku strażaków. Zapoznalismy sie z ich pracą, zadawliśmy pytania i dokładnie zwiedzilismy wnętrze wozu strażackiego. Zapraszamy do obejrzenia zdjeć w Galerii.

 
Święto pieczonego ziemniaka PDF Drukuj Email
wtorek, 06 października 2015 06:58

25 września w naszym przedszkolu odbyło się "Święto Pieczonego Ziemniaka". Z tej okazji wybraliśmy się do "Krainy Przygód" w Iganiach. Dzieci  miały do dyspozycji wiele atrakcji tj. jazda quadem, zjeżdżalnie, zawody w dojeniu krowy, malowanie twarzy, trampoliny, huśtawki, zbieranie skarbów, poznanie leśnych skrzatów i wróżek. Jak na takie święto przystało, nikogo nie ominął poczęstunek. Można było zjeść pieczone  ziemniaki i kiełbaskę, które smakowały, jak potrawy z najlepszej kuchni. Pobyt na świeżym powietrzu zrobił swoje, gdyż apetyt dzieciom dopisywał. Ten jesienny dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno wszyscy będą długo pamiętać. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Galeria.

 
01.09.2015r. - co nalezy dostarczyć do przedszkola PDF Drukuj Email
wtorek, 25 sierpnia 2015 11:39

Szanowni Rodzice!
Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi prosi o dostarczenie w dniu 01.09.2015r. zaświadczenia od lekarza, że dziecko jest wolne od pasożytów wewnętrznych i zewnętrznych.


Rodzice dzieci 3 letnich:
 
Prosimy o przyniesienie do przedszkola 01.09.2015r.
1. Zaświadczenia, że dziecko jest zdrowe i może uczęszczać do przedszkola
2. Piżamę podpisaną (bluzeczka i spodenki)
3. Kołderka z poszewką o wymiarach 140 x 75 cm
4. Prześcieradło o wymiarach 150 x 80 cm
5. Worek na pościel o wymiarach 80 x 65 cm
6. Kapcie łatwe do zakładania
7. Ubrania na zmianę w zależności od pory roku w woreczku pozostawione w półeczce w szatni (szczególnie majteczki, skarpetki, rajstopy, podkoszulek, bluzeczka)

 

 
Z życia grupy maluszków PDF Drukuj Email
wtorek, 09 czerwca 2015 03:54

Maluszki porezentuja zabawy w swojej sali, nopwe zabawki zakupione przez rodziców z grupy oraz zajęcia otwarte i Powitanie Wiosny. Zapraszamy do galerii.

 
Warsztaty teatralne PDF Drukuj Email
wtorek, 09 czerwca 2015 03:52

15 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty teatralne. Dzieci uczyły się gry aktorskiej, tego jak modulować głos, naśladować ruchy, gesty, jak ustawiać się na scenie. Przedszkolaki wcielały się w różne role m.in. Pana Hilarego, zajączka, małpki. Dzieci podczas spotkania bawiły się wspaniale, było dużo radości i śmiechu.Zdjęcia.

 
Przedszkolaki recytują PDF Drukuj Email
wtorek, 09 czerwca 2015 03:50

20 kwietnia w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbył się V Konkurs Recytatorski „Przedszkolaki recytują”.

Celem konkursu bylo:

 - Propagowanie poezji dziecięcej

 - Upowszechnianie kultury języka

 - Rozwijanie umiejętności recytatorskich i aktorskich przedszkolaków

 - Doskonalenie wyrazistej mowy poprzez dostarczanie wzorów pięknej mowy polskiej

 - Dostarczanie dzieciom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich

 - Uwrażliwienie na sztukę, pobudzanie dzieci do działań artystycznych

 - Zapoznanie dzieci z twórczością dwóch poetów: ks. Jana Twardowskiego w 100 rocznicę urodzin oraz siedlczanina Stanisława Kowalczyka

Udział w konkursie wzięła Julia Krajewska z grupy maluszków, ktora zajęła II miejsce w kategori wiekowej 3-4 latków oraz Tomek Tajak z grupy pięciolatków. Zdjęcia w zakładce Galeria/Wiosna 2015.

 
Grupy przedszkolne 2014/15 PDF Drukuj Email
wtorek, 09 czerwca 2015 03:43

Zapraszamy do obejrzenia grupowych zdjęć naszych przedszkolaków TU zdjęcia.

 
Dziecięca Wiosna Teatralna PDF Drukuj Email
wtorek, 09 czerwca 2015 03:41

10 kwietnia w Siedlcach miał miejsce IV Przegląd Teatrów Przedszkolnych Dziecięca Wiosna Teatralna . Mali artyści swoje zdolności aktorskie zaprezentowali na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce.
W przeglądzie wzięły udział dzieci z 13 przedszkoli: miejskich i prywatnych z terenu Siedlec. Na scenie wystąpiło 160 dzieci. Talentem teatralnym z naszego przedszkola wykazała się grupa pięciolatków. Każdy przedszkolak otrzymał dyplom i nagrodę a placówka dyplom i statuetkę.

Organizatorem wydarzenia było Miejskie Przedszkole nr 27 z Oddziałami Integracyjnymi we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki Scena Teatralna Miasta Siedlce. TU Zdjęcia.

 
Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu PDF Drukuj Email
wtorek, 09 czerwca 2015 03:39

2 kwietnia obchodziliśmy  Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu.
W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem był kolor niebieski dlatego nasze Przedszkole  wzięło udział w Akcji "Zaświeć się na niebiesko". Dzieci przyszły do przedszkola w niebieskich koszulkach i każde z nich otrzymało symboliczny niebieski balonik. Na terenie pobliskiego osiedla przez grupę pięciolatków rozdane zostały ulotki informacyjne o Autyźmie, a w całym przedszkolu były rozwieszone plakaty dotyczące zagadnienia.
Naszym celem było podnoszenie społecznej świadomości na temat zaburzenia uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata - obok raka, cukrzycy czy AIDS. TU zdjęcia.

 
Informacja dla rodziców - wycieczka PDF Drukuj Email
piątek, 08 maja 2015 21:24

W naszym przedszkolu dla dzieci z grup 4 i 6 latków zorganizowana została wycieczka do Warszawy.

Termin 17.06.2015r.

W programie zaplanowane są atrakcje:

  • zajęcia sensoryczne "Drewno, metal, glina" - w Muzeum Etnograficznym połączone z wytworzeniem papieru czerpanego
  • wizyta w manufakturze cukierków - dziecizapoznają technologięprodukcji lizakó (obserwacja). Pakiet słodyczy dla dziecka.
  • zwiedzanie Sejmu RP

Przewidujemy obiad dla dzieci oraz ubezpieczenie wycieczki.

KOSZT WYCIECZKI WYNOSI 50 ZŁ

Przewidziana liczba miejsc w autokarze 42.

Chętne osoby prosimy o wpisanie na listę w przedszkolu. Kryterium zabraniaprzedszkolaka na wycieczkę do Warszawy będzie kolejnośćzapisania i dokonanie zaliczki wkwocie 15-20 zł do nauczycielek grup 2 i 4. Uregulowanie całego kosztu prosimy wykonać do 10 czerwca 2015.

Personel przedszkola nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi wraz z przedszkolakami pragną podziękować Sz. P. Posłowi RP Krzysztofowi Borkowskiemu za zorganizowanie dlanaszych dzieci wyjazdu do Warszawy i zaumożliwienie zwiedzania sejmu. Bardzo dziękujemy.

 

 
Udział w akcji "Góra Grosza" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 kwietnia 2015 19:59

Informujemy, że w listopadzie i grudniu nasze przedszkole brało udział w akcji "Góra grosza" organizowanej przez MEN. Udało nam się zebrać kwotę 20zł. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do brania udziału w akcjach organizowanych na terenie przedszkola.

 
Cała Polska czyta dzieciom PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 kwietnia 2015 19:58

Serdecznie dziękujemy naszym rodzicom, babciom i dziadkom zaangażowanym w akcję "Cała Polska czyta dzieciom". Jesteśmy wdzięczni, że znajdujecie Państwo czas,  czytacie nam bajki i ciekawe opowieści. Zapraszamy wszystkich chętnych bliskich do odwiedzania naszego Przedszkola z książeczką pod pachą. Galeria.

 
Chodowiacy PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 kwietnia 2015 19:55

Przedszkolaki 3 marca odwiedziły Centrum Kultury i Sztuki w ramach Koncertu edukacyjnego w wykonaniu  ZPiT ZS Chodowiacy im. A. Siwkiewicz. Tytuł koncertu to Przywoływki na Kujawach, dzięki któremu dowiedzieliśmy się o starych tradycjach Wielkanocnych na Kujawach, jak również poznaliśmy stroje i tańce kujawskie. Dzieci z naszego przedszkola mogły wziąć udział w zabawie odbywającej się na scenie zwanej "Czapnikiem". Zapraszamy do Galerii.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 7