Aktualności
Informacja dla rodziców - wycieczka PDF Drukuj Email
piątek, 08 maja 2015 21:24

W naszym przedszkolu dla dzieci z grup 4 i 6 latków zorganizowana została wycieczka do Warszawy.

Termin 17.06.2015r.

W programie zaplanowane są atrakcje:

  • zajęcia sensoryczne "Drewno, metal, glina" - w Muzeum Etnograficznym połączone z wytworzeniem papieru czerpanego
  • wizyta w manufakturze cukierków - dziecizapoznają technologięprodukcji lizakó (obserwacja). Pakiet słodyczy dla dziecka.
  • zwiedzanie Sejmu RP

Przewidujemy obiad dla dzieci oraz ubezpieczenie wycieczki.

KOSZT WYCIECZKI WYNOSI 50 ZŁ

Przewidziana liczba miejsc w autokarze 42.

Chętne osoby prosimy o wpisanie na listę w przedszkolu. Kryterium zabraniaprzedszkolaka na wycieczkę do Warszawy będzie kolejnośćzapisania i dokonanie zaliczki wkwocie 15-20 zł do nauczycielek grup 2 i 4. Uregulowanie całego kosztu prosimy wykonać do 10 czerwca 2015.

Personel przedszkola nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi wraz z przedszkolakami pragną podziękować Sz. P. Posłowi RP Krzysztofowi Borkowskiemu za zorganizowanie dlanaszych dzieci wyjazdu do Warszawy i zaumożliwienie zwiedzania sejmu. Bardzo dziękujemy.

 

 
Udział w akcji "Góra Grosza" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 kwietnia 2015 19:59

Informujemy, że w listopadzie i grudniu nasze przedszkole brało udział w akcji "Góra grosza" organizowanej przez MEN. Udało nam się zebrać kwotę 20zł. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do brania udziału w akcjach organizowanych na terenie przedszkola.

 
Cała Polska czyta dzieciom PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 kwietnia 2015 19:58

Serdecznie dziękujemy naszym rodzicom, babciom i dziadkom zaangażowanym w akcję "Cała Polska czyta dzieciom". Jesteśmy wdzięczni, że znajdujecie Państwo czas,  czytacie nam bajki i ciekawe opowieści. Zapraszamy wszystkich chętnych bliskich do odwiedzania naszego Przedszkola z książeczką pod pachą. Galeria.

 
Chodowiacy PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 kwietnia 2015 19:55

Przedszkolaki 3 marca odwiedziły Centrum Kultury i Sztuki w ramach Koncertu edukacyjnego w wykonaniu  ZPiT ZS Chodowiacy im. A. Siwkiewicz. Tytuł koncertu to Przywoływki na Kujawach, dzięki któremu dowiedzieliśmy się o starych tradycjach Wielkanocnych na Kujawach, jak również poznaliśmy stroje i tańce kujawskie. Dzieci z naszego przedszkola mogły wziąć udział w zabawie odbywającej się na scenie zwanej "Czapnikiem". Zapraszamy do Galerii.

 
Dzieła czterlatków 2014/2015 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 kwietnia 2015 19:54

Żegnając się z zimą czterolatki wykonały pracę plastyczną "Zwierzęta w krainie wiecznych lodów". Dzieci wykonały Pingwinki w technice origami metodą kółek i umieściły go w jego środowisku. Kolejna praca dotyczy tematu zdrowia i nosi tytuł "Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć". Przez nasze dzieło prosimy wszystkich rodziców o  niepalenie w naszej obecności. Bo jak wszyscy wiemy, bierne palenie szkodzi najbardziej. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac w Galerii.

 
Spotkanie z Panią Leśnik PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 kwietnia 2015 19:53

13 marca nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość: Pani Leśnik z Nadleśnictwa. Na początku spotkania Pani Leśnik zaprezentowała dzieciom swój mundur. Opowiedziała nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreśliła, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały okazję zobaczyć prezentację multimedialną i film o mieszkańcach i roślinach lasu oraz pracy leśnika. Serdecznie dziękujemy Pani Elizie Leśnik za to owocne spotkanie i mamy nadzieję, że się jeszcze spotkamy - tym razem w lesie. Zdjęcia.

 
Wiosenne przygotowania PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 kwietnia 2015 19:48

Wraz z coraz częściej pojawiającym się słońcem, przedszkolaki zabierają się do wiosennych przygotowań. Zaczynając od wysiewu nasion do pojemników, przez obserwacje przyrody przez mikroskop aż do tworzenia barwnych wiosennych kanapek i dekoracji. Zapraszamy do obejrzenia naszych wiosennych poczynań w Galerii.

 
Wiosna PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 kwietnia 2015 19:47

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny przywitał nas mało sprzyjającą aurą - mimo tego w piątek 20 marca w Przedszkolu panowała prawdziwa wiosenna atmosfera. Swoje świętowanie przedszkolaki rozpoczęły po zajęciach. Z kolorowymi kwiatami w rękach i tradycyjną słomianą kukłą Marzanny utworzyły barwny korowód, który przeszedł sąsiadującymi z przedszkolem ulicami, po czym wróciły do przedszkolnego ogrodu, gdzie przez ciemne szkło mogły podziwiać częściowe zaćmienie słońca. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

 
Nabór do przedszkoli na rok szkolny 2015/2016 PDF Drukuj Email
wtorek, 17 marca 2015 13:47

Strona dla rodziców  : https://naborp-k.vulcan.net.pl/siedlce

  • 31.03.2015r. uruchomiony zostanie dostęp do strony. Będzie możliwość zapoznania się z ofertą przedszkoli.
  • od 07.04.2015r.  będzie można wprowadzać zgłoszenia i i wypełniony formularz  wraz z wymaganymi załącznikami dostarczyć do przedszkola pierwszego wyboru – termin dostarczenia do 24.04.2015r do godz. 14.00
  • 28 04.2015r. opublikowane zostaną  listy zakwalifikowanych i rozpocznie się etap potwierdzenia woli i potrwa do 07.05.2015r. do godz. 15.00
  • 11.05.2015r. od godz. 11.00 opublikowane zostaną listy dzieci przyjętych.

Bardzo proszę o zapoznanie się  z zasadami i kryteriami naboru  na podanej stronie, oraz poradnikiem dla rodziców.

 
Podziękowanie dla Sponsorów PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 marca 2015 08:55

PODZIĘKOWANIE

Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Dzieci Miejskiego przedszkola nr 21 z oddziałami integracyjnymi składają serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom i sponsorom, którzy wsparli zakup tablic interaktywnych wraz z projektorami i laptopami do sal 5 i 6-latków. To dzięki Państwa zaangażowaniu możemy się cieszyć tak nowoczesnym sprzętem multimedialnym.
Działania finansowe związane z zakupem wsparli:

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć pokazujących obie tablice.

 
Spektakl Kopciuszek PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 marca 2015 08:54

23 lutego w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce wszystkie dzieci z naszego przedszkola obejrzały spektakl "Kopciuszek" na podstawie baśni braci Grimm i Charles'a Perraulta. Tę klasyczną, mądrą opowieść, będącą propozycją teatralną dla całej rodziny przygotowali Tancerze Teatru Tańca Caro Dance oraz Szkoły Tańca do Caro Dance. Rolę tytułowego Kopciuszka zagrała Zosia Denisiuki. Autorem scenariusza, reżyserem i choreografem spektaklu jest Iwona Maria Orzełowska. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

 
Bal karnawałowy PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 marca 2015 08:53

12 lutego w przedszkolu odbył się bal przebierańców. Sala przedszkolna wyglądała bajecznie i kolorowo, przystrojona kolorowymi serpentynami i balonami. Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały wymyślne stroje. Przebierańcy świetnie  się bawili, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Serdecznie dziękujemy rodzicom - Państwu Bojar za oprawę muzyczną. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 
Limbos PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 marca 2015 08:51

9 lutego w naszym przedszkolu gościliśmy muzyków z zespołu "Limbos". Dzieci w skupieniu wysłuchały koncertu pod tytułem "Ciepłe i kolorowe melodie światowe". Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w słuchaniu muzyki. Razem z solistą śpiewały znane im piosenki. Przekonały się, że słuchanie muzki może być zabawne. Zdjęcia z tego wydarzenia w zakładce Galeria.

 
Nowości w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
niedziela, 18 stycznia 2015 08:32

Nasze Przedszkole wzięło udział w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez portal "Buliba.pl", pt ZWIERZAKOLUBNI, w którym zajęliśmy 65 miejsce na ponad 2000 placówek z całej Polski. Serdecznie dziękujemy wszystkim za oddane głosy i prezentujemy zestaw płyt z filmami dla dzieci, które wygraliśmy.
Pięciolatki pragną się też pochwalić tablicą interaktywną, która znalazła się w naszej sali z pomocą funduszy z Rady Rodziców oraz sponsorów. Zapraszamy do Galerii.

 
Konkurs Bożonarodzeniowy 2014 PDF Drukuj Email
niedziela, 18 stycznia 2015 08:23

W grudniu w naszym przedszkolu organizowany był konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową, w którym udział wzięło 21 dzieci. Wszystkie prace zostały wystawione na głównej tablicy w holu, a Jury składające się z rodziców i dzieci z naszego przedszkola drogą głosowania wyłoniło zwycięzców.
I miejsce Michał Kosieradzki- grupa V-latków
II miejsce Lena Żelazo- grupa VI- latków
III miejsce Nadia Pałubińska- grupa IV-latków

Zdjęcia w zakładce Galeria.

 
Akcja Rodzice czytają dzieciom PDF Drukuj Email
niedziela, 18 stycznia 2015 08:21

Serdecznie dziękujemy Mamom Marcinka Złocha i Hani Sikory za czytanie Bajek dzieciom w grupie V latków. Zapraszamy wszystkich chętnych rodziców z naszej grupy do wzięcia udziału w akcji. Zdjęcia.

 
Jasełka, Wigilia i Mikołaj PDF Drukuj Email
niedziela, 18 stycznia 2015 07:55

Wigilia to najbardziej uroczysty i wzruszający wieczór w roku, wyzwalający w ludziach ich najlepsze uczucia. W domach uroczyście, dziwnie urokliwie, ale nie tylko w domach. W naszym przedszkolu również.

I już tradycyjnie w tym dniu najstarsze przedszkolaki przedstawiły Jasełka. Ubrane w piękne stroje, wierszem i piosenką opowiedziały historię narodzin Jezusa.
Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje. Każdą grupę jak co roku odwiedził Święty Mikołaj. Zapraszamy do Galerii.

 
Teatr i koncert PDF Drukuj Email
niedziela, 18 stycznia 2015 07:52

23 listopada dzieci z naszego przedszkola obejrzały teatrzyk pt: "Numer 112". W trakcie widowiska przedszkolaki mogły utrwalić numer alarmowy oraz poznać Służby, które reagują na zgłoszenia.

Zaś 28 listopada odwiedziła nas "Orkiestra Dni Naszych" ze swoim marynarskim repertuarem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

 
Pasowanie na przedszkolaka - maluszki 2014/15 PDF Drukuj Email
niedziela, 18 stycznia 2015 07:49

Co słychać w najmłodszej grupie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć m. in. z pasowania maluchów 2014/15 na przedszkolaka w zakładce Galeria.

 
Światowy Dzień Pluszowego Misia 2014 PDF Drukuj Email
niedziela, 18 stycznia 2015 07:47

25 listopada 2014 każdy przedszkolak mógł przyjść ze swoim ulubionym pluszakiem. Wszyscy obchodziliśmy "Światowy Dzień Pluszowego Misia" biorąc udział w zabawach i konkursach związanych z Misiami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia w zakładce Galeria.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 6