Aktualności
Informacja dla rodziców: Inicjatywa ustawodawcza „Rodzice chcą mieć wybór” PDF Drukuj Email
niedziela, 19 października 2014 18:44

RODZICE CHCĄ MIEĆ WYBÓR

 

Fundacja Rzecznik Praw Rodziców prowadzi zbiórkę podpisów pod inicjatywą ustawodawczą „Rodzice chcą mieć wybór” przywracającą rodzicom decyzyjność w sprawie wieku rozpoczęcia obowiązku szkolnego. Projekt przewiduje ponadto m .in. powrót do bardziej elastycznych zasad prowadzenia w przedszkolach zajęć dodatkowych. Aby projektem zajęli się posłowie potrzeba 100 tysięcy podpisów. Jeśli inicjatywa zostanie przyjęta przez sejm, dzieci z rocznika 2009 i młodsze będą mogły pójść do 1 klasy jako siedmiolatki lub sześciolatki, zgodnie z wolą rodziców. Apelujemy do Państwa o włączenie się w zbieranie podpisów. Czas jest krótki, jedynie do 12 grudnia. Formularz do zbierania podpisów i projekt ustawy na stronie rzecznikrodzicow.pl
Więcej informacji w zakładce Rada Rodziców.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4    Fundacja Rzecznik Praw Rodziców prowadzi zbiórkę podpisów pod inicjatywą ustawodawczą „Rodzice chcą mieć wybór” przywracającą rodzicom decyzyjność w sprawie wieku rozpoczęcia obowiązku szkolnego (w załączniku pismo Marszałka Sejmu w tej sprawie). Projekt przewiduje ponadto m .in. powrót do bardziej elastycznych zasad prowadzenia w przedszkolach zajęć dodatkowych.
   Aby projektem zajęli się posłowie potrzeba 100 tysięcy podpisów. Jeśli inicjatywa zostanie przyjęta przez sejm, dzieci z rocznika 2009 i młodsze będą mogły pójść do 1 klasy jako siedmiolatki lub sześciolatki, zgodnie z wolą rodziców. Apelujemy do Państwa o włączenie się w zbieranie podpisów. Czas jest krótki, jedynie do 12 grudnia. Formularz do zbierania podpisów i projekt ustawy na stronie rzecznikrodzicow.pl

 
Pokazy naukowe: Chemia dla Smyka PDF Drukuj Email
niedziela, 19 października 2014 18:13

1 października nasze przedszkolaki miały okazję gościć Panią Chemik która pokazała proste, a zarazem ciekawe i bardzo efektowne doświadczenia chemiczne. Dzieci oglądały między innymi jak woda zabarwia się na różne kolory pod wpływem odczynników chemicznych oraz jak w wyniku zmieszania dwóch składników chemicznych powstaje para. W czasie trwania spotkania dzieci przestrzegały zasad bezpieczeństwa i od specjalisty dowiedziały się, że we wszystkich laboratoriach one obowiązują. Przedszkolaki miały możliwość zamrażania róż w ciekłym azocie oraz sprężania powietrza w balonie. Dowiedziały się w jaki sposób tworzony jest sztuczny dym ukazywany na filmach oraz jak powstaje sztuczna krew i iskry w różdżkach księżniczek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

 
Wizyta w teatrze: Chodowiacy u Księżnej Oli PDF Drukuj Email
niedziela, 19 października 2014 18:11

25 września (czwartek) o godz. 9:00 na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce odbyła się zaległa prezentacja postaci księżnej Aleksandry Ogińskiej przez zespół CHODOWIACY, przedstawiająca życie dworskie pod koniec XVIII wieku, a szczególnie przygotowania i przebieg balu z charakterystycznymi dla epoki tańcami, takimi jak: gawot czy kontredans w strojach wg mody, która obowiązywała przed 150 laty. Tu zdjęcie.

 
Czterolatki na targu PDF Drukuj Email
niedziela, 19 października 2014 18:09

Pani Jesień w swoim koszu wiele darów niesie, między innymi są to owoce i warzywa. Czterolatki wybrały  się więc na wycieczkę do pobliskiego targu miejskiego, aby pogłębić tematykę jesiennych darów i przyjrzeć się pracy sprzedawców. Dzieci w bezpośredni sposób miały okazję zobaczyć wszystkie warzywa i owoce, które znajdowały się na straganach. Chętnie nazywały wskazywane przez panią owoce i warzywa. Miłą niespodzianką były gołębie sprzedawane na targu. Zapraszamy obejrzenia zdjęć w Galerii.

 
Zebranie rodziców 22.09 PDF Drukuj Email
sobota, 20 września 2014 17:28

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego 2014/2015 witamy Dzieci i Rodziców.
W dniu 22 września (poniedziałek) zapraszamy na zebranie ogólne, które odbędzie się o godz 16.30 w sali gimnastycznej. Następnie zapraszamy na zebrania oddziałowe w poszczególnych salach.
Prosimy o przybycie bez dzieci.
Dyrekcja i Nauczycielki

 
Wizyta w Bibliotece PDF Drukuj Email
czwartek, 26 czerwca 2014 04:15

Grupa 6-ciolatków odwiedziła Filię Biblioteki Miejskiej przy ulicy Kaszubskiej. Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca bibliotekarza oraz poznały zasady obowiązującew bibliotece. Zdjęcia z wizyty są dostępne w zakładce Galeria.

 
Wizyta w Pasiece PDF Drukuj Email
czwartek, 26 czerwca 2014 04:06

12-ego czerwca wszystkiedzieci z naszej placówki wybrały się na spacer do Pasieki Państwa Edwarda i Agaty Drygiel. Przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje miód oraz zapoznały się z hierarchią, jaka panuje w każdym ulu, poznały rożne produkty pochodzenia pszczelego i usłyszały ciekawe opowieści o funkcjach, jakie pełnią poszczególne pszczoły. Na zakończenie wizyty każdy mógł spróbować pszczelich wyrobów i obejrzeć narzędzia służące do wyrobu miodu. Pani Agacie serdecznie dziękujemy za oprowadzenie. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wizyty w zakładce Galeria.

 
Dzień Sportu 2014 PDF Drukuj Email
czwartek, 26 czerwca 2014 03:59

9-ego czerwca 2014 Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Dniu Sportu, który odbył się na naszym placu przedszkolnym. Wszystkie konkurencje sportowe poprowadził Pan Piotr Wedziuk, trener dziecięcej drużyny Rugby Pogoń Siedlce wraz ze swoim pomocnikiem. Panu Piotrowi serdecznie dziękujemy za organizację a Państwa zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

 
Piknik Rodzinny i Dzień Rodziny 2014 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 16 czerwca 2014 22:00

30 maja 2014 r. w naszym przedszkolu odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Rodziny. Dzieci mogły obejrzeć bajkę pt. "Kopciuszek" wystawioną przez rodziców z grupy maluszków. Dodatkową atrakcją był grill z kiełbaskami oraz pompowany tor przeszkód. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy aktywnie uczestniczyli w realizacji pikniku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Pikniku i Przedstawienia w zakładce Galeria.

 
Występ Teatralny "Koziołek Matołek" PDF Drukuj Email
wtorek, 03 czerwca 2014 06:30

21 maja w naszym przedszkolu odbył się występ teatralny pt. "Koziołek Matołek". Po inscenizacji aktorzy zaprosili dzieci do wspólnych zabaw. Przedszkolaki mogły brać udział w konkursach, rozwiązywały zagadki, kończyły historyjki związane z akcją przedstawienia jak również podkuły Koziołka Matołka, by na koniec wraz z nim wyruszyć pociągiem do słynnego Pacanowa. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.
Wszystkich rodziców, których dzieci w tym dniu były obecne w przedszkolu prosimy o wpłatę 3 zł do nauczycielek.

 
Koncert finałowy PDF Drukuj Email
środa, 21 maja 2014 20:04

Joanna Dmowska z grupy sześciolatków zakwalifikowała się do Koncertu finałowego, który odbędzie się 8 czerwca 2014r. w Siedleckim Amfiteatrze. Asia wykona piosenkę "Na pierwszy znak". Akompaniament Marcin Chojecki. Opiekunowie: Dorota Kudelska i Ewa Wąsowska.

 
I miejsce w XIX Miejskim Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej PDF Drukuj Email
środa, 21 maja 2014 19:52

16 maja odbyły się eliminacje XIX Miejskiego Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej w kategorii "Soliści i zespoły wokalne". Z dumą informujmy, iż nasza podopieczna Joanna Dmowska zajęła I miejsce z piosenką "Idzie kot".
Koncert Laureatów, wręczenie statuetek i dyplomów odbędzie się 1 czerwca 2014 r. o godz. 15:00 w siedleckim Amfiteatrze. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Galeria.

 
Przegląd Amatorskich Zespołów Tanecznych 2014 PDF Drukuj Email
piątek, 16 maja 2014 06:12

29 kwietnia odbył się XV Regionalny Przegląd Amatorskich Zespołów Tanecznych w Borkach Wyrkach, w którym grupa sześciolatków zajęła I miejsce w kategorii Taniec Ludowy. Mogliśmy podziwiać nasze talenty w tańcu "Polonez". Podsumowanie Przeglądu i wręczenie nagród nastąpi 13 czerwca, podczas uroczystej gali w siedleckim Centrum Kultury i Sztuki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Galeria.

 
Wizyta Policjii w przedszkolu PDF Drukuj Email
piątek, 16 maja 2014 06:10

W naszym przedszkolu kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem. Dlatego 14 maja naszych przedszkolaków odwiedzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. Policjanci zajmujący się sprawami prewencji rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na drogach, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz omawiali znaki drogowe dotyczące pieszych.
Największą atrakcją cieszyła się bajka dotycząca zasad ruchu pieszych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

 
Przeglądzie artystycznym "Młody talent" 2014 PDF Drukuj Email
środa, 23 kwietnia 2014 04:49

Przedstawiciele naszego przedszkola wzięli udział w Przeglądzie artystycznym "Młody talent" organizowanym w CKiS. Marcel Piątek z grupy czterolatków oraz Marcinek Szulhaniuk z grupy sześciolatków zaprezentowali się w kategorii recytatorskiej. Bliźniacy Bartek i Maciek Solarczyk z pięciolatków pokazali swoje umiejętności sportowe. Asia Dmowska i Michalina Radziszewska z grupy sześciolatków zaprezentowały swój talent muzyczny. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Galeria.

 
III Przegląd Teatrów Przedszkolnych "Dziecięca Wiosna Teatralna" 2014 PDF Drukuj Email
środa, 23 kwietnia 2014 04:47

31 marca w Siedlcach odbył się III Przegląd Teatrów Przedszkolnych "Dziecięca Wiosna Teatralna". Celem przedsięwzięcia było kształtowanie i rozwijanie zainteresowań teatralnych, umożliwienie dzieciom zaprezentowania swojego talentu oraz popularyzacja teatru wśród najmłodszych. Reprezentując nasze Przedszkole swoje zdolności aktorskie zaprezentowała grupa sześciolatków. Zdjęcia z wydarzenia znajdują się w zakładce Galeria.

 
Co słychać w grupie pięciolatków 2013/14 PDF Drukuj Email
czwartek, 10 kwietnia 2014 21:58

W marcu Pięciolatki realizowały temat CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS, którego celem było
    -   Uświadomienie niebezpieczeństw, jakie grożą środowisku naturalnemu ze strony człowieka.
    - Wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych rodzajów dymu
    -  Zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego
    -  Zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów
    -  Zwiększenie wrażliwości dzieci na miejsca w których mogą być narażone na dym
W ramach tematu dzieci wykonały szereg plac plastycznych w danym temacie, jak również poszukiwały źródeł dymu na spacerze.
Do tego marzec obfitował w inne atrakcje dla dzieci, jak spotkanie z fizykiem czy spacer na plac budowy.
Zapraszamy do Galerii.

 
Goście z PKP PDF Drukuj Email
czwartek, 10 kwietnia 2014 21:57

W ramach IX Edycji Kampanii Społecznej pod hasłem "BEZPIECZNY PRZEJAZD - Zatrzymaj się i żyj", w naszym Przedszkolu zorganizowano zajęcia edukacyjne dla dzieci. Tematem było zachowanie bezpieczeństwa na przejściach kolejowo-drogowych, właściwe zachowanie w pociągach i na dworcach kolejowych.

Przedszkole odwiedzili przedstawiciele PKP. Dzieci wysłuchały pogadanki wygłoszonej przez Barbarę Siedlanowską o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących na przejazdach kolejowych i obejrzały filmik dotyczący tego tematu. Dowiedziały się jak niebezpieczna może okazać się zabawa przy torach kolejowych i jakie zachowania w pobliżu torów stanowią największe zagrożenie. Zapoznały się także z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei, z ich pracę i sprzętem, jakim się posługują.

Na koniec przedszkolaki otrzymały książeczki edukacyjne "Bezpieczny przejazd", plakaty, kolorowanki i inne gadżety. Zdjęcia.

 
Nowy plac zabaw PDF Drukuj Email
czwartek, 10 kwietnia 2014 21:55

Wraz z Wiosną do naszego przedszkola wróciły długie zabawy na świeżym powietrzu i nowy plac zabaw. Maluszki i czterolatki mogą już korzystać z nowego sprzętu po swojej stronie placu. Cieszą się zjeżdżalnią, domkiem i huśtawkami. A jak się sprawdzają owe sprzęty możemy zobaczyć w Galerii.

 
Chodowiacy PDF Drukuj Email
czwartek, 10 kwietnia 2014 21:54

Wraz z początkiem kwietnia 4, 5 i 6-latki wybrały się do CKiS na "Przywoływki wielkanocne na Kujawach" wystawione przez ZPiT ZS "Chodowiacy" im. A. Siwkiewicz. Na koncercie mogliśmy zaobserwować jakie zwyczaje panowały w okresie Wielkanocnym na Kujawach 100-150 lat temu. Dowiedzieliśmy się co to były "Przywoływki", a chłopcy z naszego przedszkola mogli wziąć udział w zabawie z tamtych czasów zwanej "Czapnikiem". Obejrzeliśmy również Pokaz Mody strojów Kujawskich. Największe zainteresowanie
wywołało jednak kolorowe widowisko taneczne przy muzyce ludowej. Zapraszamy do Galerii.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 5