Aktualności
Co słychać w grupie pięciolatków 2013/14 PDF Drukuj Email
czwartek, 10 kwietnia 2014 21:58

W marcu Pięciolatki realizowały temat CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS, którego celem było
    -   Uświadomienie niebezpieczeństw, jakie grożą środowisku naturalnemu ze strony człowieka.
    - Wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych rodzajów dymu
    -  Zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego
    -  Zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów
    -  Zwiększenie wrażliwości dzieci na miejsca w których mogą być narażone na dym
W ramach tematu dzieci wykonały szereg plac plastycznych w danym temacie, jak również poszukiwały źródeł dymu na spacerze.
Do tego marzec obfitował w inne atrakcje dla dzieci, jak spotkanie z fizykiem czy spacer na plac budowy.
Zapraszamy do Galerii.

 
Goście z PKP PDF Drukuj Email
czwartek, 10 kwietnia 2014 21:57

W ramach IX Edycji Kampanii Społecznej pod hasłem "BEZPIECZNY PRZEJAZD - Zatrzymaj się i żyj", w naszym Przedszkolu zorganizowano zajęcia edukacyjne dla dzieci. Tematem było zachowanie bezpieczeństwa na przejściach kolejowo-drogowych, właściwe zachowanie w pociągach i na dworcach kolejowych.

Przedszkole odwiedzili przedstawiciele PKP. Dzieci wysłuchały pogadanki wygłoszonej przez Barbarę Siedlanowską o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących na przejazdach kolejowych i obejrzały filmik dotyczący tego tematu. Dowiedziały się jak niebezpieczna może okazać się zabawa przy torach kolejowych i jakie zachowania w pobliżu torów stanowią największe zagrożenie. Zapoznały się także z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei, z ich pracę i sprzętem, jakim się posługują.

Na koniec przedszkolaki otrzymały książeczki edukacyjne "Bezpieczny przejazd", plakaty, kolorowanki i inne gadżety. Zdjęcia.

 
Nowy plac zabaw PDF Drukuj Email
czwartek, 10 kwietnia 2014 21:55

Wraz z Wiosną do naszego przedszkola wróciły długie zabawy na świeżym powietrzu i nowy plac zabaw. Maluszki i czterolatki mogą już korzystać z nowego sprzętu po swojej stronie placu. Cieszą się zjeżdżalnią, domkiem i huśtawkami. A jak się sprawdzają owe sprzęty możemy zobaczyć w Galerii.

 
Chodowiacy PDF Drukuj Email
czwartek, 10 kwietnia 2014 21:54

Wraz z początkiem kwietnia 4, 5 i 6-latki wybrały się do CKiS na "Przywoływki wielkanocne na Kujawach" wystawione przez ZPiT ZS "Chodowiacy" im. A. Siwkiewicz. Na koncercie mogliśmy zaobserwować jakie zwyczaje panowały w okresie Wielkanocnym na Kujawach 100-150 lat temu. Dowiedzieliśmy się co to były "Przywoływki", a chłopcy z naszego przedszkola mogli wziąć udział w zabawie z tamtych czasów zwanej "Czapnikiem". Obejrzeliśmy również Pokaz Mody strojów Kujawskich. Największe zainteresowanie
wywołało jednak kolorowe widowisko taneczne przy muzyce ludowej. Zapraszamy do Galerii.

 
Fizyka w przedszkolu PDF Drukuj Email
niedziela, 06 kwietnia 2014 18:10

26 marca do naszego przedszkola przyjechał Pan Fizyk Mateusz, aby spotkać się przedszkolakami i wspólnie rozwiązywać zagadki z fizyki. Pan Mateusz w każdej grupie przedszkolaków spędził około pół godziny.  W pierwszym doświadczeniu przez specjalne okulary przedszkolaki poznały kolory światła. Dzieci odkryły, że jest ono kolorowe jak tęcza! Pan Mateusz pokazał dzieciom jak światło białe po rozszczepieniu zamienia się w tęczę i jak tęcza wprowadzona  w bardzo szybki ruch znów daje nam światło białe. Dodatkowo poznały magiczne pudełko, w którym po włożeniu słonika, monety lub własnych palców widoczne było tylko serduszko.  Lampa stroboskopowa to świetna zabawka!. Pan Mateusz jak podświetlił tą lampą tarcze, to przedszkolaki zobaczyły jak biegnie maratończyk, jak maszerują mrówki i wędrują słonie. Dużo frajdy sprawiły dzieciom fantastyczne wzory, które zobaczyły  w kalejdoskopie. Dzieci poczuły się jak kapitani podwodnych statków, gdy patrzyły przez peryskop. Zdjęcia.

 
Bal karnawałowy 2014 PDF Drukuj Email
niedziela, 06 kwietnia 2014 18:09

Tradycją naszego przedszkola jest organizowanie balu przebierańców. Tak więc przyszedł czas na umieszczenie pamiątkowych zdjęć na naszej stronie. Zarówno dzieci jak i personel przedszkola przybyli w niezwykle kolorowych, pięknych i bajkowych strojach. Można było spotkać księżniczki, rycerzy, wróżki, piratów oraz innych bohaterów bajek. Już od wejścia można było wyczuć niecodzienną atmosferę.
Wszyscy chętnie się bawili przy znanych piosenkach. Nie zabrakło takich utworów jak: "Ona tańczy dla mnie" czy "Kaczuszki". Na buziach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Było bardzo wesoło.

A kiedy czas zabaw dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową sale. Przedszkolaki mile wspominały czas spędzony na wspólnej zabawie. Mamy nadzieję, że bal zorganizowany przez nas stworzył niezapomniane przeżycia i miłe wspomnienia z lat dziecięcych.
Serdeczne podziękowania składamy naszym rytmikom- Pani Justynie i Panu Marcinowi Chojeckim, którzy uprzyjemniali nam czas śpiewem i muzyką oraz tatusiowi Karolowi Bojarowi, który sfotografował cały bal. Zapraszamy do Galerii.

 
Rolnik idzie w pole by uprawiać rolę PDF Drukuj Email
środa, 26 marca 2014 01:38

Pięcio i sześciolatki zapoznały się z pracą na roli. Podczas wycieczki na pole mogły poznać środowisko rolne w okresie początków wiosny. Uczyły się poprzez bezpośredni kontakt ze środowiskiem i gromadziły doświadczenia związane z żywą wiosenną przyrodą. Zdjęcia.

 
Pierwszy dzień wiosny PDF Drukuj Email
środa, 26 marca 2014 01:14

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny - 21 marca - był bardzo kolorowy i wesoły w naszym przedszkolu. Na początku prezentowaliśmy występy wszystkich grup przedszkolnych, następnie przeszliśmy wiosennym korowodem, na początku którego szła Ekologiczna Marzanna. Witając Wiosnę kolorowymi kwiatami z bibuły cieszyliśmy się uznaniem okolicznych mieszkańców. Występom towarzyszył fotograf z mediów lokalnych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

 
Karty kontynuacji uczęszczania dziecka do przedszkola PDF Drukuj Email
środa, 26 marca 2014 01:04

Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola proszeni są o złożenie karty kontynuacji do dnia 28 marca 2014r. Wzór karty do pobrania TUTAJ.

 
Spektakl "Dziewczynka z zapałkami" PDF Drukuj Email
czwartek, 20 marca 2014 19:09

18 marca w CKiS zobaczyliśmy spektakl taneczno- teatralny pt "Dziewczynka z zapałkami" na motywach baśni H. Ch. Andersena. Akcja przedstawienia została przeniesiona w czasy współczesne. Tytułowa dziewczynka z zapałkami w ostatni wieczór starego roku bosa, głodna i zmarznięta wędruje po ulicach swojego miasta, daremnie próbując sprzedać choćby jedną wiązkę zapałek... Na scenie mogliśmy podziwiać talenty aktorskie naszych przedszkolaków. Jesteśmy z nich dumni i życzymy dalszych sukcesów. Zdjęcia w zakładce Galeria/Spektakl "Dziewczynka z zapałkami".

 
Pożegnanie zimy PDF Drukuj Email
czwartek, 20 marca 2014 19:04

21 marca w naszym Przedszkolu będziemy witać Panią Wiosnę, dlatego na pożegnanie Pani Zimy chcemy się podzielić z Wami naszymi zdjęciami z zabaw na śniegu. Do zobaczenia ciepłe czapki i szaliki. Do zobaczenia sanki i bałwanki. Czas przywitać Wiosnę zieloną i radosną. Galeria/Pożegnanie zimy.

 
Straż Miejsca w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
czwartek, 20 marca 2014 19:01

Z wielką troską dbamy o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków, dlatego 12 marca zaprosiliśmy funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Siedlcach, którzy nie tylko ciekawie przedstawili swoją pracę, ale przede wszystkim opowiedzieli dzieciom o różnych niebezpieczeństwach. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem sluchały jak uchronić się przed atakiem psa, jak bezpiecznie zachować się w sklepie, na placu zabaw ale również w domu czy przedszkolu. Entuzjazm wzbudziły akcesoria oraz elementy uposażenia, których można było dotknąć. Na koniec spotkania dzieci z grupy sześciolatków obdarowały gości słodkim prezentem dziękując za przybycie. Zdjęcia z tej wizyty można obejrzeć w zakładce Galeria/Straż Miejska gościnnie w naszym przedszkolu.

 
Rekrutacja do przedszkola na rok 2014/15 PDF Drukuj Email
niedziela, 16 marca 2014 20:34

INFORMACJA   

Rekrutacja dla dzieci 3 letnich na rok 2014/2015 będzie prowadzona elektronicznie.     
Wszelkie informacje o naborze dostępne są na stronie dla rodziców: www.siedlce.przedszkola.vnabor.pl.

 
6-latki w CKiS PDF Drukuj Email
środa, 12 marca 2014 23:35

10 marca 2014 w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce odbył się Przegląd Twórczości Doroty Gellner pt" W muzycznej krainie Doroty Gellner", w którym wzięły udział dzieci z grupy sześciolatków. Wystapili: Asia Dmowska, Klaudia Bojar, Klaudia Radomyska, Aleksander Olędzki, Kuba Łukasiuk. W zakładce Galeria znajdują się zdjęcia z tego wydarzenia.

 
Udział w programie "Czyste powietrze wokół nas" PDF Drukuj Email
środa, 12 marca 2014 23:34

Nasze przedszkole w ramach współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Siedlcach bierze udział w programie "Czyste powietrze wokół nas". Program przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas” kierowany jest do dzieci w wieku 5-6 lat, uczęszczających do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach oraz do rodziców i opiekunów dzieci, wychowawców. Głównym celem programu jest ochrona dzieci przed szkodliwym wpływem biernego palenia, zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego oraz ukształtowanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń, a także zwiększenie wiedzy rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy.

 

               2014-03 czyste powietrze small 01                 2014-03 czyste powietrze small 02     

 
Występ zespołu Limbos PDF Drukuj Email
środa, 12 marca 2014 23:33

W lutym w naszym przedszkolu gościł zespół LIMBOS. Dzięki muzyce z całego świata dzieci mogły doskonalić swoje umiejętności rytmiczne i kształcić wrażliwość muzyczną. Zdjęcia z koncertu w zakładce Galeria.

 
Jasełka 6-latków w domu nad stawami PDF Drukuj Email
środa, 12 marca 2014 23:31

Jasełka 6-latków:

Jasełka nam się udały, więc chcieliśmy aby je obejrzało więcej osób. Odważnie wystąpiliśmy przez mieszkańcami DOMU NAD STAWAMI. Występami umililiśmy czas i wnieśliśmy jeszcze dobro Świąt Bożego Narodzenia. Duża frekwencja i gromkie  brawa, potwierdzają, że program był udany. Myślimy już o kolejnych odwiedzinach. Zdjęcia ztego wydarzenia można obejrzeć w zakładce Galeria.

 
Konsultacje indywidualne z nauczycielkami PDF Drukuj Email
niedziela, 02 marca 2014 13:31

W dziale Kącik rodziców/Konsultacje umieściliśmy terminarz indywidualnych konsultacji z nauczycielkami poszczególnych grup. O potrzebie konsultacji prosimy informować nauczycielkę rano podczas przyprowadzania dziecka do przedszkola.

 
Podziękowania PDF Drukuj Email
sobota, 22 lutego 2014 17:05

W imieniu dzieci naszego przedszkola  wyrażamy wdzęczność  Państwu Katarzynie i Karolowi Bojar za bezpłatne udostępnienie sprzętu muzycznego i nagłaśniejącego, oprawę muzyczną balu karnałowego, który odbył się 13.02.2014r. Tak pięknie poprowadzona impreza sprawiła dzieciom ogromną radość i przyniosła niezapomniane wrażenia na długi czas.
 
                                                                   Rada  Pedagogiczna z Dyrektorem  Teresą Zbucką.

 
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email
sobota, 22 lutego 2014 17:04

W dniach 21, 22 stycznia 2014 r. w naszym Przedszkolu w poszczególnych grupach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Nasi goście byli bardzo wzruszeni, a wnuki cieszyły się, że mogą w tak odświętny sposób okazać swoją miłość i szacunek dla Babć i Dziadków. Było to ciekawe spotkanie, pełne radości i dumy ze swoich wnuków. Najprzyjemniejszą częścią uroczystości były występy dzieci. Wszystkie grupy zaprezentowały wspaniałe przedstawienia, po obejrzeniu których niejednej babci i dziadkowi łza kręciła się w oku. Nie zabrakło poczęstunku, o który zadbali rodzice. Podczas uroczystości babcie  i dziadkowie podziwiali swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje role, a zaproszeni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Dzieci poprzez wiersz, piosenkę i taniec mogły wyrazić babciom i dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Zaangażowanym w uroczystość rodzicom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i współpracę, dzięki której Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu połączył trzy pokolenia. Zdjęcia do obejrzenia w zakładce Galeria.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 4