Aktualności
Co słychać w grupie II czterolatków PDF Drukuj Email
czwartek, 12 maja 2016 08:48

Czterolatki w ramach zajęć odwiedziły sklep osiedlowy oraz były w salonie "Opel" Jastrzębski. Rozwijały umiejętności matematyczne i czytelnicze w zabawach wg Ireny Majchrzak i Ewy Gruszczyk Kolczyńskiej. Wzięły również udział w konkursie organizowanym przez Fundację Żółty Latawiec pt "Latawce na błękitnym niebie". Zapraszamy do galerii.

 
Ratownicy w przedszkolu PDF Drukuj Email
czwartek, 12 maja 2016 08:31

Dnia 26 w naszym przedszkolu gościliśmy ratowników medycznych ze Stacji pogotowia ratunkowego i transportu sanitarnego Meditrans z ul. B-pa I. Świrskiego w Siedlcach. Dzieci poznały zasady wzywania pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia. Utrwalały również numery telefonu do Pogotowia Ratunkowego -999 i numer alarmowy 112. Przedszkolaki po instrukcji udzielonej przez ratownika medycznego ćwiczyły udzielanie pierwszej pomocy na specjalnym fantomie małego dziecka, a później na kolegach z przedszkola. Potem oglądały wnętrze karetki i poznawały jej wyposażenie. Chętni mogli położyć się na łóżku z karetki oraz usiąść na specjalnym fotelu do przenoszenia chorych.  Na zakończenie wielką atrakcja był sygnał dźwiękowy karetki.
Serdecznie dziękujemy za wizytę. Przejdź do galerii.

 
Pokazy chemiczne PDF Drukuj Email
czwartek, 12 maja 2016 08:15

Dnia 22 kwietnia w naszym przedszkolu gościliśmy studentki z koła naukowego Spectrum w Wydziału Chemii Uniwersytetu Przyrodniczo Humanistycznego w Siedlcach. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć proste, a zarazem ciekawe i bardzo efektowne doświadczenia chemiczne. Dzieci obserwowały eksperymenty o zabawnych nazwach min.: pasta dla słonia, zielony płomień, dżin w butelce, magiczny chemiczny ogród, mgła, kurczący się balon, samo pompujący się balon, znikająca kałuża, kameleon, rdza na folii aluminiowej, kolorowa tęcza w butelce. Eksperymenty budzą w dzieciach ciekawość świata, oswajają z nieznanymi dotąd zjawiskami i procesami oraz dostarczają dużo radości, ponieważ dzieci uwielbiają odkrywać to co nowe i nieznane. Najlepiej uczymy się, gdy odkrywamy, doświadczamy i działamy, dlatego to spotkanie było niezwykle wartościowe dla małych odkrywców. Przejdź do galerii. 

 
Ogłoszenie wyników konkursu "Pisanka Wielkanocna" PDF Drukuj Email
środa, 11 maja 2016 08:46

31 marca zostały ogłoszone wyniki przedszkolnego konkursu pt: "Pisanka Wielkanocna". Wszystkie wielkanocne pisanki okazały się niepowtarzalne, a zaangażowanie oraz pomysłowość dzieci przekroczyły nasze najśmielsze oczekiwania. Prace były wykonane z wielką dokładnością, w wyniku wsparcia i pomocy rodziców.
30 marca odbyło się głosowanie, każdy przedszkolak oddał swój głos na wybraną pracę. W ten oto sposób zostali wyłonieni zwycięzcy:

I miejsce zdobyli Ala i Wojtuś Zelent
II miejsce zajęła Ola Nowakowska
III miejsce Nikola Florczuk.

Każda z prac była wyjątkowa, a zetem wszystkie prace zostały nagrodzone a każdy z uczestników otrzymał dyplom.
Dziękujemy przedszkolakom i rodzicom za tak liczny udział w konkursie i gratulujemy niewyczerpanych pomysłów. Zapraszamy do galerii

 
Pisarka PDF Drukuj Email
środa, 11 maja 2016 08:26

Dnia 18 maja (środa) o godz 9: 30 w naszym przedszkolu odbędzie się spotkanie z pisarką dla dzieci Beatą Barbarą Jadach. Opowie ona dzieciom o swojej pracy twórczej, przeprowadzi zajęcia dydaktyczne dla
4 i 5 latków o tematyce ekologicznej – jak powstają kwaśne deszcze?
Prosimy, aby dzieci tego dnia były ubrane na niebiesko, mogą również przynieść swoje małe parasole do zabaw muzyczno – ruchowych.
Autorka przywiezie ze sobą swoje najnowsze publikacje – książki dla dzieci pt: „Kolorowe Kosze” i „Teatrzyki i bajeczki na radości i smuteczki”, które można będzie nabyć z imienną dedykacją dla dziecka i autografem pisarki. Zapisy na książki u wychowawców grup do dnia 10 maja. Koszt jednego egzemplarza książki wynosi 20 zł, zapisy i pieniądze zbierają wychowawcy z poszczególnych grup. Serdecznie zapraszamy do nabycia tych książek ze zbiorem bajek psychoedukacyjnych i o tematyce ekologicznej wraz z propozycjami zabaw, graficznmi kartami pracy oraz zagadkami.

 
Konkurs Palma Wielkanocna PDF Drukuj Email
wtorek, 29 marca 2016 15:58

Róża Śliz, Nikola Florczuk i Adrian Tyda z naszego Przedszkola wzięli  udział w konkursie organizowanym przez MOK Siedlce. Tematem konkursu była "Palma Wielkanocna" Adrian Tyda zajął III miejsce. Gratulujemy. TU zdjęcia.

 
Pierwszy Dzień Wiosny PDF Drukuj Email
wtorek, 29 marca 2016 15:58

W poniedziałek 21 marca przedszkolaki świętowały Pierwszy Dzień Wiosny.  Tego dnia  w przedszkolu było bardzo wesoło, kolorowo i wiosennie. Dzieci barwnym korowodem wraz z Marzanną wyruszyły na spacer pobliskimi ulicami by powitać WIOSNĘ. Żyjąc ekologicznie piękna „Marzanna” wraz z wiosną i dziećmi wróciła do przedszkola. Zdjęcia TU.

 
Konkurs pt. Kolorowy Świat Emocji wygrany PDF Drukuj Email
wtorek, 29 marca 2016 15:56

Dzieci z grupy II czterolatków Wzięły udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 27 w Siedlcach Pt: Kolorowy Świat Emocji". I miejsce zajęła Julia Krajewska - dziewczynka z naszego przedszkola a Wojtuś Zelent otrzymał dyplom za udział. TU zdjęcia.

 
Limbos PDF Drukuj Email
wtorek, 29 marca 2016 15:54

24 lutego 2016 roku odbył się w naszym Przedszkolu koncert zespołu "LIMBOS" pt." Perełki z muzycznego Oceanu". Dzieci wysłuchały koncertu na żywo z wykonaniu muzyków i solisty .Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w słuchaniu muzyki. Następnie razem z solistą śpiewały różne piosenki- przedszkolne i nie tylko. Przekonały się, że słuchanie muzyki może być zabawne. TU zdjęcia.

 
Mobilne Planetarium Sky PDF Drukuj Email
wtorek, 29 marca 2016 15:52

Nasze przedszkole odwiedzili Panowie z Mobilnego planetarium SKY. Obejrzeliśmy specjalnie przygotowany pokaz ułatwiający przyswojenie wiedzy o astronomii, Film naukowy o gwiazdozbiorach, Księżycu, Słońcu, planetach widzianych z bliska i daleka, Układzie Słonecznym, układzie gwiazd na niebie, znakach zodiaku. Po kosmosie oprowadzali nas bohaterowie z ulicy Sezamkowej. Film wyświetlany był na wewnętrznej powierzchni sferycznej. Dzięki kopule sferycznej, zastosowanej do wyświetlania seansu, przedszkolaki miały możliwość „przeniesienia się” w czasie i przestrzeni. Pokaz audio-wizualny był niezwykle efektowną i zarazem efektywną forma przekazu informacji. zapraszamy do Galerii.

 
INFORMACJA dla rodziców dzieci urodzonych w 2013r. PDF Drukuj Email
środa, 09 marca 2016 19:12

Dla rodziców dzieci urodzonych w 2013r. zostanie uruchomiona strona www.siedlce.przedszkola.vnabor.pl na której znajdziecie Państwo  wszystkie niezbędne  informacje, instrukcje, wzory dokumentów i terminy obowiązujące w procesie rekrutacji. Składanie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola  wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym rozpocznie się od 10.03.2016r od godz. 8.00.

 
Rekrutacja - zarządzenie PDF Drukuj Email
wtorek, 16 lutego 2016 13:13

28 stycznia 2016 Prezydent Miasta Siedlce wydał rozporządzenie w sprawie harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli na rok szkolny 2016/2017. Materiały do zapoznania tutaj:

zmnDocument-page-001 zmnDocument-page-002

 
Dokarmianie ptaków PDF Drukuj Email
poniedziałek, 01 lutego 2016 13:01

27 stycznia w środę w grupie II 4-rolatków odbyły się przyrodnicze warsztaty edukacyjne z Panią Ewą Czaplą z Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Tematem zajęć było "Dokarmianie ptaków zimą" Przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego należy dokarmiać ptaki zimą. Poznały gości, których mogą spotkać w karmniku. Dowiedziały się, czym żywią się poszczególne gatunki ptaków i gdzie można zorganizować ptasią stołówkę. TU zdjęcia.

 
Dzień Babci i Dziadka 2016 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 01 lutego 2016 13:00

W poprzednim tygodniu licznie przybyli do naszego przedszkola najukochańsi dziadkowie. Każda grupa przedszkolaków przedstawiła swój program artystyczny, w którym pokazała swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy  reprezentowały swoje umiejętności. Dzieci  dla swoich dziadków przygotowały laurki oraz wręczyły już wcześniej przygotowane  prezenty. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci, pokazać ulubione zabawki, czy prace plastyczne. Zapraszamy do galerii.

 
Podziękowania za bal karnawałowy PDF Drukuj Email
piątek, 29 stycznia 2016 12:12

Dyrektor Przedszkola oraz Nauczyciele składają serdeczne podziękowania Pani Katarzynie Bojar i Panu Leopoldowi Tyda za bezpłatne przeprowadzenie balu karnawałowego (oprawa muzyczna i artystyczna) dla naszych przedszkolaków. Bal odbywał się z podziałem na dwie grupy (przed południem gr I i III, po południu gr. II i IV), z poważaniem Teresa Zbucka

 
Ogłoszenie: Warsztaty o dokarmianiu otaków zimą PDF Drukuj Email
wtorek, 26 stycznia 2016 08:16

Dnia 27.01.2016r (środa) o godz. 9.00 w grupie II 4 – latków odbędą się przyrodnicze warsztaty edukacyjne z Panią Ewą Czaplą z Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. TEMAT ZAJĘĆ: DOKARMIAMY PTAKI ZIMĄ. Przedszkolaki dowiedzą się, dlaczego należy dokarmiać ptaki zimą. Poznają gości, których mogą spotkać w karmniku. Dowiedzą się, czym żywią się poszczególne gatunki ptaków i gdzie można zorganizować ptasią stołówkę.

 
Jasełka 2016 PDF Drukuj Email
środa, 20 stycznia 2016 04:27

5 stycznia grupa 5-latków wystawiła Jasełka dla pozostałych dzieci z przedszkola. Pięciolatki znakomicie wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, królów, aniołów, świętych postaci. Mogliśmy zobaczyć historię narodzin Jezusa oraz posłuchać kolęd i pastorałek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Galeria.

 
Wigilijne spotkanie z Mikołajem 2015 PDF Drukuj Email
środa, 20 stycznia 2016 04:24

Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę. Dla większości jest to czas spotkań rodzinnych, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń i wspólnego kolędowania. W naszym przedszkolu również zapanowała taka atmosfera. Jak co roku zwykłym rytmem w naszym przedszkolu nastał cudowny czas oczekiwania. Tak więc na kilka dni przed Świętami w zamieszaniu, w gwarnych przedświątecznych przygotowaniach spotkaliśmy się z zaproszonymi gośćmi na wspólnym kolędowaniu i prezentacjach artystycznych dzieci. Nie zabrakło oczywiście wizyty Mikołaja, który obdarował wszystkie dzieci prezentami. Zdjęcia w zakładce Galeria.

 
Ogłoszenie: KONKURS - zbiórka makulatury PDF Drukuj Email
środa, 13 stycznia 2016 08:05

Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z Rodzicami do aktywnego udziału w ekologicznej akcji XII edycji KONKURSU Zbiórka Makulatury, którego organizatorem jest Województwo Mazowieckie. Akcja potrwa do 31 marca. Celem akcji jest kształtowanie Eko świadomości dzieci, podnoszenie ich ekologicznej kultury, a także upowszechnianie pozytywnych wzorców zachowań wobec środowiska naturalnego. Poprzez zbiórkę makulatury należy rozumieć zbiórkę wyłącznie odpadów takich jak: gazety, ulotki, stare książki, opakowania tekturowe, kartony. Prosimy o przynoszenie  makulatury w pudłach lub związanej sznurkiem do pudełka wystawionego na korytarzu przedszkola, dziękujemy.

 
Bal Karnawałowy 2016 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 stycznia 2016 08:03

Dnia 28 stycznia (czwartek) w naszym przedszkolu odbędzie się "Bal karnawałowy":

  • godz 9.00 - 11.00 (3-latki i 4-latki grupa III)
  • godz 12.00 - 14.00 (4-latki grupa II i 5-latki)

Prosimy o przygotowanie strojów dla dzieci.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 8