Aktualności
Bezpieczny przedszkolak PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 maja 2017 14:59

Dnia 10 maja 2017 r. we wspaniałych humorach wyszliśmy z mnóstwem rzeczy (w tym z Państwa wspaniałym pakietem) na nasze przedszkolne podwórko. Zapytacie, dlaczego z mnóstwem przedmiotów? Otóż tego pięknego, słonecznego dnia przyświecało nam hasło: „BEZPIECZEŃSTWO TO PODSTAWA, WTEDY DOBRA JEST ZABAWA!”

Żeby należycie zrealizować ten temat, dzieci przygotowywały rekwizyty już od tygodnia (malowały kartonowe samochody, wykonały sygnalizatory świetlne).

Na początku zaśpiewaliśmy piosenkę na powitanie: „Jedzie auto brum, brum, brum”, w której występowały nie tylko dzieci, ale także pomalowane przez nie auta.

Tekst piosenki ( na melodię Czary Mary): „Jedzie autko brum, brum, brum, a dzieci idą tak i nagle błysk czerwone jest, nie wolno iść czerwone świeci się.

Jedzie autko brum, brum, brum, a dzieci idą tak i nagle błysk zielone jest, już można iść zielone świeci się”.

Kolejną zabawą było zapoznanie z przepisami ruchu drogowego przez panią i policjanta (przebrany przedszkolak – syn policjanta) i odgrywanie różnych scenek teatralnych, jakie mogą nam się przydarzyć w drodze do przedszkola i nie tylko. Dzieci poznały podstawowe pojęcia takie jak: chodnik, przejście dla pieszych, jezdnia.

Kolejny cel, który z pewnością udało nam się zrealizować to wyrabianie umiejętności przewidywania skutków niewłaściwej zabawy (np. gra w piłkę blisko ulicy, zabawy zimowe –zjazd z górki na sankach bezpośrednio na ulicę, nawet mieliśmy w maju śnieg…). Dzieci są teraz wyczulone i mają ukształtowane umiejętności przewidywania skutków zabaw w pobliżu jezdni.

Następnie przeprowadziliśmy zabawę ruchową, co nasze dzieci uwielbiają: „Jak bezpiecznie przejść przez ulicę?” – krótka inscenizacja zasad przechodzenia przez jezdnię. Dzieci zostały zapoznane z ogromnym znaczeniem noszenia przez nie kamizelek i odblasków, szczególnie zimą, kiedy na dworze szybko zapada zmierzch.

Kolejnym etapem naszych zajęć na świeżym powietrzu było przygotowanie dzieci do samodzielnego uczestnictwa w ruchu drogowym (jazda na rowerze,hulajnodze, oczywiście w kasku i ochraniaczach po ścieżce rowerowej).

Na koniec odbyło się podsumowanie zebranych wiadomości. Dzieci ułożyły puzzle ze znakami drogowymi i zostały im rozdane tematyczne książeczki, które od Państwa dostaliśmy.

Po zajęciach z wróciliśmy do przedszkola, a następnie do swoich domów z hasłem: ”PRZEPISY DROGOWE PRZEDSZKOLAK ZNA, A TEN PORZEDSZKOLAK TO WŁAŚNIE JA!”

Dziękujemy i pozdrawiamy,  Nauczyciele Agata Zasuwik i Ewa Kuźma z „Gumisiami”

 
Wycieczka do Warszawy PDF Drukuj Email
wtorek, 16 maja 2017 17:58

12 maja dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Program wycieczki obejmował spacer po warszawskim ZOO, które należy do grona najlepszych tego typu placówek w kraju i wchodzi w skład Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. Przedszkolaki odbyły też krótki spacer po Starym Mieście gdzie zobaczyły Kolumnę Zygmunta, Pomnik Małego Powstańca i Pomnik Syrenki. Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzanie Zamku Królewskiego z przewodnikiem. Zapraszamy do galerii.

 
Konkurs "KOCHAM CIĘ POLSKO" rozstrzygnięty. PDF Drukuj Email
czwartek, 11 maja 2017 17:00

W dniu 10.05.2017r. w Miejskim Przedszkolu Nr 21 z oddziałami integracyjnymi, ul. Żwirowa 20 w Siedlcach. Jury w składzie:
Przewodnicząca: Teresa Zbucka - Dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 21 z oddziałami integracyjnymi w Siedlcach
Członkowie:
1. Ewa Wąsowska
2. Ewelina Kokoszka
3. Beata Matusik-Rolińska

dokonało oceny prac zgłoszonych do konkursu plastycznego "Kocham Cię Polsko"


Wpłynęło 61 prac wykonanych przez uczestników klasyfikowanych w dwóch kategoriach wiekowych:
a) 3-4 lat
b) 5-6 lat

Jury po ocenie prac postanowiło, co następuje:

w kategorii 3-4 lat:

I miejsce - Lena Pucyk MP Nr. 27 w Siedlcach / nauczyciel Wioletta Marczuk
II miejsce - Alan Kiersztyn MP Nr. 6 w Siedlcach / nauczyciel Mirosława Chomka
III miejsce - Weronika Bajek MP Nr. 27 w Siedlcach / nauczyciel Agnieszka Fiodorof

 

Wyróżnienia:

  1. Patryk Zając 3 lat - MP Nr 21 w Siedlcach
  2. Aleksandra Zasuwik 3 lat - MP Nr. 21 w Siedlcach


w kategorii 5-6 lat:

I miejsce - Bartosz Byszewski, Aleksandra Olędzka - MP Integracyjne Nr. 20 w Siedlcach / nauczycielki Joanna Szybka, Teresa Gromada, Aneta Chodaj

II miejsce - Kornelia Dymowska - MP Nr. 22 w Siedlcach / nauczyciel Beata Bentkowska      
III miejsce - Dominika Sergejuk Niepubliczne Przedszkole  "Calineczka"w Siedlcach / nauczyciel Magdalena Kaperczak

 

Wyróżnienia
1. Maja Pucyk  6 lat - MP Nr. 4 w Siedlcach / nauczyciel Dorota Trojanowska, Małgorzata Mościcka
2. Zofia Najfeld 5 lat - MP NR 15 w Siedlcach / nauczyciel Henryka Skup
3. Lena Dudek 6 lat - MP Nr. 3 w Siedlcach / nauczyciel Małgorzata Gil
4. Ewa Pietrasik 6 lat - MP Nr. 21 w Siedlcach / nauczycielki Ewa Wąsowska, Grażyna Świderska


Wszystkie prace można obejrzeć w Miejskim Przedszkolu Nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi w Siedlcach. Nagrody będzie można odebrać od środy 17 maja w naszym przedszkolu. Zapraszamy do zobaczenia galerii.

 

 

Sponsorzy konkursu:

sponsorzy nowy

 

 
Konkurs plastyczny "Kocham Cię Polsko" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 kwietnia 2017 18:20

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez nasze przedszkole. Praca plastyczna może być wykonana pod kierunkiem rodziców, ale powinna być samodzielna. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby współuczestniczyć w pokryciu kosztów organizacji konkursu (nagrody dla uczestników).

 

Regulamin konkursu plastycznego dla dzieci w wieku przedszkolnym.

 
I Dzień Wiosny PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 kwietnia 2017 18:10

W dniu 21 marca tradycyjnie, jak co roku w naszej placówce obchodziliśmy pierwszy Dzień Wiosny, czyli pożegnanie zimy. Nasze przedszkolaki już od samego rana przygotowywały się do przywitania wiosny. Aby tradycji stało się zadość, symbol zimy- słomianą kukłę Marzannę wszystkie grupy uroczyście pożegnały w przemarszu po okolicznych ulicach. Miejmy nadzieję, że naszym kochanym przedszkolakom udało się przepędzić zimową aurę!

 
Zajęcia otwarte w grupach V i VI latków. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 kwietnia 2017 18:09

Serdecznie dziękujemy za liczne uczestnictwo w zajęciach otwartych, które odbyły się w grupach pięcio i sześciolatków. Najgorętsze podziękowania należą się oczywiście wszystkim dzieciom - młodszym i starszym. Rodzicom i Opiekunom jesteśmy wdzięczni za poświęcenie swojego czasu. Jesteśmy przekonani, że takie spotkania mają głęboki sens, służą nam wszystkim i pozwalają na realizację wszystkich założonych przez nas celów. Liczymy, ze kolejne zajęcia otwarte będą się cieszyć równie licznym zainteresowaniem. Zapraszamy do galerii.

 
Przygotowania do Świąt Wielkanocnych PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 kwietnia 2017 18:06

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z przygotowanymi przez dzieci wraz z Paniami stroików Wielkanocnych, które mamy nadzieję staną na Państwa Wielkanocnym Stole. Zapraszamy do galerii.

 
Dzień Autyzmu PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 kwietnia 2017 18:03

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości i wrażliwości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na główne problemy, z jakimi borykają się  osoby z autyzmem oraz ich najbliżsi  (m.in. dyskryminacji, izolacji, braku opieki i wsparcia).

W naszym Przedszkolu od wielu lat prowadzone są działania terapeutyczne z dziećmi  z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Dzięki przychylności władz miasta funkcjonują oddziały integracyjne, w których dzieci mają możliwość prawidłowego i harmonijnego rozwoju. Poprzez wspólne zajęcia i zabawę uczą się prawidłowych zachowań integrując się z rówieśnikami. W naszym Przedszkolu jak co roku obchodziliśmy  Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Obchody rozpoczęliśmy 3 kwietnia. Zapraszamy do galerii.

 
Konkurs Pisankowy PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 kwietnia 2017 18:00

W naszym przedszkolu odbył się konkurs na "Pisankę Wielkanocną", w którym:

I miejsce zajęła Aleksandra Nowakowska
II miejsce -Aleksandra Zasuwik
III miejsce -Amelia Nowak


Dzieci za zajęte miejsca zostały nagrodzone pomocami edukacyjnymi, a pozostałe biorące udział w konkursie otrzymały nagrody pocieszenia i dyplomy. Zapraszamy do galerii.

 
Spektakl "Na Wozie" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 kwietnia 2017 17:55

Nasze Przedszkole odwiedził Pan Krzysztof Falkowski, aktor i reżyser założyciel Teatru Falkoshow. Teatr łączy w sobie najlepsze cechy teatru wędrownego, który wychodzi naprzeciw odbiorcy oraz instytucjonalnego, który dba o wysoką jakość artystyczną spektakli.

Pan Falkowski wystawił u nas spektakl "NA WOZIE". Akcja rozgrywa się w malowniczej miejscowości Lanckorona, wśród wzgórz i drewnianych domów o charakterystycznych dachach i sieniach. Tajemniczy zwierzęcy bohater wraz ze zmianami pór roku odkrywa także swoją tożsamość i miejsce w świecie. Tę piękną historię z morałem obejrzymy dzięki barwnym grafikom nawiązującym do zabytkowej zabudowy Lanckorony oraz lalkom wykonanym ze starego drewna pochodzącego z tych okolic. Zapraszamy do galerii.

 
Przyjęcie u Maluszków PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 kwietnia 2017 17:47

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z grupy maluszków.

 
UWAGA: Rusza nabór do przedszkola PDF Drukuj Email
piątek, 31 marca 2017 10:36

Rekrutacja do miejskich przedszkoli na r. szk. 2017/2018 w Siedlcach rozpocznie się 03.04.2017r.  od godz. 8:00.
Adres strony naborowej: siedlce.przedszkola.vnabor.pl. Na powyższej stronie  znajdziecie Państwo  wszystkie niezbędne informacje, instrukcje, wzory dokumentów i terminy obowiązujące w procesie rekrutacji.

 
UWAGA: Informacja dla rodziców. PDF Drukuj Email
piątek, 17 marca 2017 11:15

Dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi prosi Rodziców, którzy chcą aby ich dziecko kontynuowało edukację przedszkolną w naszym przedszkolu o wypełnienie Karty Kontynuacji na rok szkolny 2017/2018 w nieprzekraczalnym terminie do 21 marca 2017r. 

Teresa Zbucka, Dyrektor MP Nr 21 z OI

 
Urodziny w grupie maluszków. PDF Drukuj Email
wtorek, 14 marca 2017 09:11

Patryk, Olek, Julek, Amelka, Ala, Michał z grupy maluszków obchodzili swoje święto. Zapraszamy do galerii.

 
Podlaski Janko Myzykant PDF Drukuj Email
wtorek, 14 marca 2017 09:05

Nasze Przedszkole odwiedził Borkowski Mieczysław - "Podlaski Janko Muzykant". Podobnie jak literacki Janko Muzykant, Mieczysław Borkowski urodził się w krytej słomą chacie w położonej na malowniczej podlaskiej równinie wiosce Borki Kosy koło Siedlec.
Nasz Podlaski Janko Muzykant nie zna nut i choć gra również na akordeonie, podstawowym instrumentem pozostała dla niego jednak harmonijka ustna. Potrafi na niej wyczarować takie koncerty, że słuchający go są gotowi przysiąc iż słyszeli kilka instrumentów.Pan Mieczysław chciał nawet poznać nuty ale specjaliści odradzili mu mówiąc: Będzie Pan grał tak jak inni, straci Pan swoją oryginalność, swoja wyobraźnię muzyczną. Posłuchał ich i nadal gra z wyobraźni i prosto z serca.W
wykonaniu naszego grajka możemy usłyszeć melodie: ludowe, religijne, patriotyczne, popularne, country, piękne tanga i walczyki do tańca. Pan Mieczysław z powodzeniem występuje na festiwalach zdobywając nagrody i wyróżnienia w wielu miastach Polski jak i za granicą: Holandia, Niemcy, Estonia, Finlandia, Anglia, Francja, Belgia, Ukraina, Rosja, Litwa, Białoruś, Stany Zjednoczone Ameryki, a nawet Japonia. Zapraszamy do galerii.

 
Magiczna książka PDF Drukuj Email
wtorek, 14 marca 2017 09:01

Jednym z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017 jest upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci. Nasze  przedszkole stara się podtrzymywać i rozwijać zainteresowania czytelnicze dzieci m.in. poprzez odpowiedni dobór literatury, organizowanie spotkań z książką, czytaną przez ciekawych ludzi, a także oglądanie teatrzyków promujących czytelnictwo. Takim właśnie spektaklem był wystawiony przez Artystyczne Studio "Arena" teatrzyk pt. "Magiczna książka", który odwiedził nas 10 marca 2017r. Teatrzyk miał na celu zachęcenie dzieci do czytania książek a porzucenie nowoczesnych środków komunikacji tj. telefony, tablety, laptopy. Zapraszamy do galerii.

 
Dzień kobiet w grupie maluszków PDF Drukuj Email
wtorek, 14 marca 2017 08:45

W naszym przedszkolu nie zapomniano o Dniu Kobiet. Panie i dziewczynki  8 marca otrzymały piękne prezenciki własnoręcznie przygotowane  przez przedszkolaków z pomocą Pań. Na dziewczęcych buziach tego dnia gościł  uśmiech przez cały dzień. Zapraszamy do galerii.

 
Dzień Bezpiecznego Internetu PDF Drukuj Email
środa, 08 marca 2017 10:25

Grupa III "Gumisie" 5 -latki i grupa V 6 - latki wzięły udział w akcji "Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu" dnia 7 lutego. Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Dzieci rozmawiały o tym czym jest internet, tworzyły swoja własną sieć za pomocą włóczki. Oglądały również filmik: "Tajemniczy przyjaciel"  i "Bez kożuszka", w których dowiedziały się o zagrożeniach jakie niesie ze sobą internet. Lepiej zapobiegać niż leczyć, więc rozmowa i zajęcia o bezpiecznym internecie były ważne by w przyszłości stał on się bezpiecznym narzędziem zabawy i nauki dla naszych dzieci. Zapraszamy do galerii.

 
Bal karnawałowy 2016 PDF Drukuj Email
środa, 15 lutego 2017 12:32

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...nie sposób zliczyć i wymienić wszystkie postaci.

Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok. Zapraszamy do galerii: grupa 3-latków, grupa 4-latków, grupa 5-latków (IV), grupa 6-latków.

 
Z wizytą w Domu Nad Stawami PDF Drukuj Email
środa, 15 lutego 2017 12:22

Pięciolatki wystąpiły w Domu Nad Stawami z repertuarem artystycznym przygotowanym na Dzień Babci i Dziadka. Wszystkim pensjonariuszom życzymy dużo zdrowia oraz szczęścia. Dziękujemy również za słodką niespodziankę i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie. Zapraszamy do galerii.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 12